“FETÖ terör örgütü ve ihanet çeteleriyle mücadelemiz devam edecektir”

Malatya’da “Türkiye Geçilmez” sloganıyla gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

“FETÖ terör örgütü ve ihanet çeteleriyle mücadelemiz devam edecektir”

Malatya Yeni Ses

Malatya’da “Türkiye Geçilmez” sloganıyla gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

 

Malatya Valiliğinin koordinesinde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı" kapsamında Valilik önünde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ve

Saygı duruşunda bulunulması ve 2. Ordu Komutanlığına Bağlı Bölge Bando Komutanlığının İstiklal Marşı'nı seslendirilmesiyle başlayan program, TRT 1'de Ramazan ayı boyunca yayınlanan  Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasında birinci olan Hafız Mustafa Özyılmaz tarafından şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “15 Temmuz Millete Sesleniş Konuşması” kent meydanına kurulan dev ekranlarda izlendi. Program İl Müftüsü Veysel Işıldar duası ile devam etti.

 

-“Bizden görünüp bu memlekete fitne fesat sokmak isteyenler dün olduğu gibi bugün de mevcuttur”


Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in konuşmalarının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada, “Türk milletinin son yurdu, Devleti Ebed dediği bu yurdu 15 Temmuz 2016’da gafiller, delalete düşmüşler yerli iş birlikçileriyle birlikte ülkemizi bölmek, parçalamak istemişler. Biraz önce Sayın  Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bir Suriye gibi, Irak gibi şu anda da Afganistan için aynı şeyleri planlıyorlar. Libya gibi karmaşık birbiriyle savaşan parçalanmış bir Türkiye istiyorlar. Onlar işte bu tarihi bilmediklerindendir. Hani derler ya; “Milletin bağrına dayamışlar hançeri, yok imiş kurtaracak bahtı kara maderini. Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini, bulunur kurtaracak bahtı kara maderini.” Anadolu’nun her insanı destanlar yazmak için sayısız kahramanlarla doludur.

İşte 15 Temmuz’da da Anadolu insanı; kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir, nede yıldızlar gibi parlayıp sönmemektir. Kahramanlık ileri atılıp bir daha dönmemektir diyerek o darbe girişiminde bulunan hainlere gerekli dersi vermişlerdir. Tarih tekerrürden ibarettir derler. Tarihten ibaret alınsa tekerrür eder miydi tarih. Tarihin tekerrür etmemesi için çocuklarımıza, evlatlarımıza bu girdaplı dönemleri iyi anlatmamız gerekir. 15 Temmuz’da bu bakımdan önemlidir. Her 15 Temmuz’da milletimize nasıl bizden görünüp, milletimizi içten bölüp yıllarca sürecek bir iç savaşa sürüklemek isteyenlerin sinsi planlarını gözümüzle müşahede ettik. Dolayısıyla bizden görünüp bu memlekete fitne fesat sokmak isteyenler dün olduğu gibi bugün de mevcuttur. Ama bizler millet olarak uyanık olacağız ve bunların üstesinden geleceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Vali Aydın Baruş, burada yaptığı konuşmada, “Türk Milleti, asırlardır bağımsızlığını ve hürriyetini esaret altına almak isteyen sömürgeci güçler ve onların işbirlikçilerinin kurduğu şer ittifakının her türlü oyununa karşı verdiği varoluş mücadelesinde her daim muvaffakiyetle ve alnının yüz akıyla çıkmış büyük bir millettir. Aziz Milletimiz, tarihi boyunca, vatanına ve mukaddes değerlerine kast eden düşmanlarla cansiperane bir anlayışla mücadele etmiş, iman ve cesareti sayesinde her türlü imkânsızlığın üstesinden gelmeyi başarmıştır. Yıllardır bölücü terör örgütünü kullanarak fitne ateşini yakarak milletimizin birlik ve beraberliğini zafiyete uğratmak etmek isteyen uluslararası güçlere ve onun piyonlarına karşı, polisimizin, jandarmamızın, askerimizin ve milletimizin verdiği kahramanca mücadele, bu şer amaçlara ulaşılmasına mani olmuştur. Türkiye Cumhuriyetinin müreffeh bir seviyeye yükselmesini, kendi bölgesinde büyük bir güç haline gelmesini, uluslararası platformda hak ve adaletin gür sesi olmasını hazmedemeyen şer odakları, Yıllarca kol kanat gerdikleri terör örgütlerinin saldırılarıyla Türkiye’ye baş eğdiremeyeceğini anlayınca himayesine aldıkları FETÖ terör örgütünün, aklını ve ruhunu kendilerine teslim etmiş elemanları vasıtasıyla Milletimizi içten hançerleyerek Türkiye’yi şer emellerine boyun eğdirmek istediler.” diye konuştu.

 

-“ FETÖ terör örgütü ve ihanet çeteleriyle mücadelemiz devam edecektir”

Vali Aydın Baruş şöyle devam etti; “Aziz Milletimiz,  iradesini vesayet altına alma hezeyanıyla vatanına saldıran melunlara ve onu himaye eden güçlere karşı gerçekleştirdiği eşsiz kıyamıyla hamiyetinin yüceliğini bir kez daha göstererek “Türkiye Geçilmez” nidasını tüm dünyaya haykırmıştır.

15 Temmuz; hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, canını ve kanını mukaddes bildiği değerlere adamış, vatanını ve milletini canından aziz bilen, ölümü gözünde öldürmüş kahraman bir milletin tarihin altın sayfalarına yazdığı bir destanın tarihidir. Bu Demokrasi Destanı nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında yaşamaya devam edecektir. Demokrasi ve milli irade uğrunda canından vazgeçerek en şerefli makama ulaşmış olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin her bir ferdinin kalbinde ilelebet yaşayacaktır. Türkiye’ye boyun eğdirmek emelinde olan hainler bilmelidirler ki, bu millet şanlı tarihinin her safhasında olduğu gibi bağımsızlık destanları yazmaya her zaman muktedir olacaktır. Türk Milleti, tarih boyunca olduğu gibi bugün de, bağımsızlığına kast eden dâhili ve harici hiçbir güce teslim olmayacaktır. Türkiye; bayrağı, vatanı, devleti ve milleti ile tektir, asla bölünemez, geçilemez. Türkiye’nin dünya düzeninde her zaman söyleyecek sözü ve haksızlıklara müdahale edecek kudreti ve imkânı bulunmaktadır. 15 Temmuz Destanı, milletimizin azim ve sebatıyla, hain darbe girişimine karşı duruşuyla bu kudretin vücuda gelmiş halidir. Türkiye, Milletimizin eşsiz fedakârlıkları ile verdiği büyük mücadeleler sonucu elde ettiği kazanımları ne pahasına olursa olsun koruyacaktır. Türkiye; istiklal ve istikbal tahayyülünden güç alarak geleceğe yürümeye devam edecektir. Türk Milleti, tüm fertleriyle tasada ve sevinçte beraber olmayı başarabilen olan büyük bir millettir. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe, karşımızda bulunan şer güçler hangi üstün imkâna sahip olurlarsa olsunlar “Türkiye Geçilmez” iradesi daima kazanacaktır.  Vatanımıza, Bayrağımıza, Devletimize, Milletimize, Bağımsızlığımıza kumpas kuran FETÖ terör örgütü ve ihanet çeteleriyle mücadelemiz devam edecektir. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz ihanetini unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacaktır.  Malatyalı Şehit Kardeşlerimiz;  İstanbul Bağcılar’da şehit edilen Ahmet Kocabay, İstanbul Vatan Caddesi’nde 15 yaşında, hayatının baharında yüce makama erişen Engin Tilbeç, Ankara Güvenpark’ta şehit olan Fuat Bozkurt,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde şehadete erişen Ramazan Sarıkaya,  İstanbul Havalimanı yolunda Tank paletlerinin altında vahşice çiğnenerek şehit edilen Türkan Türkmen Tekin,  İstanbul Havalimanı yolunda şehadet şerbetini içen Zekeriya Bitmez,  İstanbul Sultangazi’de ağır yaralanarak ve 10 gün sonra hastanede şehadete erişen Erhan Dündar’ı, 15 Temmuz’da şehadet makamına erişerek bizlere rehber olan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve Minnetle Anıyoruz.”

 

Öğretmen evi önünden başlayıp Malatya Valiliği önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona eren 15 Temmuz Sancak Koşusu sonunda özel sporcu Canan Kılçık Sancağı Vali Aydın Baruş’a teslim etti.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı marşlar, Muhammet Taner ve Ayşe Esen isimli öğrencilerin şiirler okuduğu program ünlü sanatçı Ahmet Şafak konseri ile devam etti.

Program saat  00.13’te salaların okunmasının ardından sona erdi.

www.malatyayenises.com