SON DAKİKA

İşte usulsüzlüğün belgesi

İşte usulsüzlüğün belgesi
A- A+

Bir resmi devlet kurumunun alınacak personel için, önceden kurum içinde sözde sertifika düzenleniyor. Sonra personel alımı için ilana çıkılıyor. İlanda verilen o sözde sertifikası bulunanların başvurması şart koşuluyor. Böylece sadece o sertifikaya sahip olanlar, o personel alım ilanına başvurabiliyor. Bu yasa ve kanunlara göre suçtur. Bu usulsüzlük Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde gerçekleşti. Şimdi tüm savcıları ve ilgili tüm kurumları bu usulsüzlüğü soruşturmaya davet ediyoruz.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci kez rektörlük görevine atanmayan Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesinde personel alım işlemi şu şekil de yürütüldü:

1-Önce Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde alınacak hedef personel belirleniyor.

2-Belirlenen isimler, Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde 2-3 gün eğitim almış gibi, Türkiye’de bir benzeri veya ikincisi olmayan bir konuda SERTİFİKA veriliyor.

3-SERTİFİKA verilen kişilerin özelliklerine göre, ilana çıkılıyor ve ilanda başvuracak olan adaylarda Malatya Turgut Özal Üniversitesi vermiş olduğu özel sertifikanın bulunması zorunlu kılınıyor.

4-Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin personel ilanlarına sadece Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde önceden verilmiş olan sertifikalara sahip kişiler başvurabiliyor ve onlar alınıyor.

5-Bu mevcut tüm yasa ve kanunlara göre zincirleme bir suçtur. 

Savcıları ve ilgili tüm kurumları göreve davet ediyoruz. 

FOTOĞRAF: 1

17-25 Aralık FETÖ yargı darbesi sonrasında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alçak FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik olarak neredeyse tek başına mücadeleye başladığı süreci gösteren 2014 yılında ve sonrasında yayınladığı haberleri ile alçak ve hain  terör örgütüne kirli propagandasını yapan Murat Karakoç’un kız kardeşi Y.K.ya verilen özel sertifika. Bunun gibi yüzlerce özel sertifika verilerek üniversite alınmış personel bulunuyor.

FOTOĞRAF: 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alçak FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik olarak neredeyse tek başına mücadeleye başladığı süreci gösteren 2014 yılında ve sonrasında yayınladığı haberleri ile alçak ve hain terör örgütüne kirli propagandasını yapan Murat Karakoç’un kız kardeşi Y.K.’nın işe alındığı ilan ve sahip olması gerektiğini şart koşulan sertifika konusu. İlandaki sertifika konusu üniversiteden verilen sertifikanın konusu. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Soytarılara makam verirseniz, Malatya'yı sirke çevirirler yazıları

Çok okunanlar