SON DAKİKA

Ankara Nümayişi'nde Ateşlenen Türkçülük Ruhumuz Diridir!

A- A+

3 Mayıs 1944 tarihinde Ankara'da gerçekleşen Nümayiş'te Türkçülük ruhu ateşlendi. Bu tarihte tabutluklara atılan, işkence gören ve Türklüğün değerlerine direnen idealistleri rahmetle ve minnetle anıyorum ve kutlu mücadelerinin önünde tâzimle eğiliyorum.

Bugün de mücadelemiz devam ediyor. Etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944'te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına, gerçek milliyetçilere ve birlikte hareket etmelerine ihtiyacımız var.

İşkencelerin yıldönümünde, geçmişte Türk aydınlarına yapılan işkenceleri hatırlatmak istiyorum. Tam 79 yıl önce, Türk milliyetçiliği fikriyatını yok etmek amacıyla zamanın iktidarınca bir kısım düşünce adamı, yazar ve her kesimden Türk aydınına yapılan işkence ve tahakküm neticesinde vuku bulan olayların yıl dönümü, Türk Milliyetçiliği tarihinde özel bir yere sahiptir.

Zindanlarda ve tabutluklarda yok edilmeye çalışılan ruh, bugün milletimizin ve devletimizin teminatıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran iradenin düşünce mimarlarının o günlerde gördüğü baskı ve zulüm, belleklere silinmez şekilde kazınmıştır. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen, zindanlarda bitirilmek istenen ruh, bugün de milletimizin ve devletimizin teminatıdır.

Bugün, etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944'te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına ve gerçek milliyetçilere ihtiyacımız var. Türk milletinin töre, gelenek ve değerlerinin korunması, bu değerlerin yaşatarak milli devletin tam bağımsızlığına kavuşmasının sağlanması ancak idealist kadrolarla gerçekleşebilir.

İslam'la mecz olmuş Türk milliyetçiliği, milli merkez inşasında tek fikir kaynağı olmalıdır. Türk'ün bütün değerlerini korumak ve yüceltmek için kendisini görevli kabul eden bütün Türk milliyetçileri, bir araya gelerek topyekün mücadele etmelidir. Türkçülük günümüz kutlu olsun.

03.05.2023

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Süleyman SOLMAZGÜL yazıları