DOLAR 17,2776 0.34%
EURO 17,6583 0.53%
ALTIN 967,850,56
BITCOIN 3517241,68%
Malatya
26°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan‘ın başlattığı, “Ata tohumu seferberliği” kapsamında Türk Kızılay Beşiktaş Şubesi’nin öğrencilere teslim ettiği Ata tohumlar fideye dönüştü.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Ata Tohumu” projesinden alınan tohumlar Türk Kızılay Beşiktaş Şube Başkanlığı, Yeşilyurt İlçe Tarım Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mercan Koleji iş birliğiyle Gelecek Nesiller Ata Tohumuna Sahip Çıkıyor adlı ortak proje kapsamında Tohumlar Mercan Koleji Öğrencilerine teslim edildi. Öğrencilerin bakımını üstlendiği tohumlar iki ay içerisinde fide haline geldi.

Özenle yetiştirilen fideler okulda düzenlenen şenlikle satışa sunul ve elde edilen gelir ise Türk Kızılay Beşiktaş Şubesine bağışlandı. Bağışlar ise Malatya Şehit Şükrü Ulutaş İlköğretim Okulu’nun ihtiyaçları için kullanılacak.

Türk Kızılay Beşiktaş Şube Başkanı Sıddık Doğan, “Biz bu projeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde olan ata tohum projelerini tedarik ederek burada özel okulda bulunan çocuklara tohum olarak dağıtıldı.  Bu tohumları çocuklarımız fide haline getirdi. Fide haline getirilen bu tohumları bugün bir şenlik kapsamında velilere, kendi anne ve babalarına satışları yapılarak, elde edilen gelirler ise, burada belirlediğimiz Kızılay’ın belirlediği kardeş okulda bulunan öğrencilerin ve okulun ihtiyaçlarını karşılayacağız. Kızılay’ın din, dil ayrımı gözetmeksizin amacı olan bu proje kapsamında alan al, veren el duygusunu da çocuklarımıza aşılamak, amacımız bu şekilde.” Dedi.

 

Törende sembolik olarak bir dede torununa tohum  emanet etti. Dede, “Bu tohumlar  Bize emanet edildi, artık sende geriye götürmek için bu tohumu sana emanet ediyorum” diyerek tohumu uzattığı torunu ise, “Dedeciğim emanetin emanetimdir.” dedi.

MALATYA’DA NELER VAR… İŞTE O VİDEOLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı, "Ata tohumu seferberliği" kapsamında Türk Kızılay Beşiktaş Şubesi’nin öğrencilere teslim ettiği Ata tohumlar fideye dönüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı, "Ata tohumu seferberliği" kapsamında Türk Kızılay Beşiktaş Şubesi’nin öğrencilere teslim ettiği Ata tohumlar fideye dönüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı, "Ata tohumu seferberliği" kapsamında Türk Kızılay Beşiktaş Şubesi’nin öğrencilere teslim ettiği Ata tohumlar fideye dönüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı, "Ata tohumu seferberliği" kapsamında Türk Kızılay Beşiktaş Şubesi’nin öğrencilere teslim ettiği Ata tohumlar fideye dönüştü.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
Web Tasarım

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.