SON DAKİKA
Mehmet YİĞİTER

SELAM EBEDÎ DOSTLARA

A- A+

Evet Sevgili Dostlarım, Arkadaşlarım, Akrabalarım, yaklaşık altmış yıllık eğitim ve tecrübelerim ile oluşan bilgi ve kanaatimi hatta temenni ve dualarımı kayıt altına almak, sizlerle paylaşmak istedim.

Kitap(lar)da açık ve net olarak görmediğim duymadığım ama ben de hasıl olan ve benim de dileğim ve duam hayatımın farklı dönemlerinde tanıştığım, birlikte olduğum, hayatta olanların büyük bir kısmı ile imkanı nisbetinde halen görüştüğüm akraba, arkadaş ve dostlarımla inşallah birlikteliğimiz ebedidir, amin.

Fizikteki yer çekimi kuralı gibi İnsanî ilişkilerde de benzer şekilde diplomasideki mütekabiliyet gibi karşılıklı durum söz konusudur. Yani iyilik iyidir ve iyilik doğurur, kötülük de kötüdür, yanlıştır ve neticesi de kötü olur, yanlışa ve sıkıntıya sebep olur.

Nimete şükretmeli, kanaat etmeli, nankörlük etmemelidir. Kendini akıllı, zeki ve uyanık zannedipte başkalarına haksızlık, hukuksuzluk, edepsizlik yapanlar, yani küfran-ı nimette bulunan belki daha doğru ve kapsamlı bir tanımlama ile zulmedenler geçici güzelliğin devam edeceğini sanmasınlar!... Esas güzellik, iyilikte, doğrulukta ve samimi dostlukta, arkadaşlıkta ve akrabalıktadır.

Selam ebedî dostlara ve dostluklara...

Allah’a emanet olunuz, amin.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

3 yorum yapılmış

 • Akif BEYTUR (11 ay önce)
  Felsefi dilek temenni içeren ta ışıklarla helallesme elindekileri şükür etmeye dayalı yazı makaslanarak bir kısmı yayınlanmış gibi ama olsun mevcut haliyle cok guzel yazarı kutlarım.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Cemaltokdemir (11 ay önce)
  Ve aleykümselam dos hayırlı uğurlu olsun
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Necla (Hanım ağa) (11 ay önce)
  Yüreğinize sağlık diyecek tek bir söz var muhteşem olmuş izninizle paylaşacağım.
  %100
  %0
  Yanıtla

Mehmet YİĞİTER yazıları

Çok okunanlar