SON DAKİKA

“Esnafımızın hakkını savunmak bizim görevimizdir”

“Esnafımızın hakkını savunmak bizim görevimizdir”
A- A+

Malatya Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil, 6 ay önce esnaf olarak 45 TL’ye aldıkları dökme şekeri şu anda 120-125 TL’ye alabildiklerini söyleyerek, şeker aldıkları toptancıların kendilerine piyasada şeker bulamamaktan yakındıklarını söyledi.

Malatya Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil yaptığı açıklamada, “Kahveciler esnafı olarak bizim çektiğimiz sıkıntıların başında elektrik ve doğalgaz gideri ile birlikte, özelliklede son günlerde şeker piyasasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Esnafımıza daha önce toptancılar gelip, ‘Ne kadar şeker istiyorsanız verelim’ diyorlardı. Maalesef son zamanlarda 2 paketten fazla paketi parayla şeker veren yoktur. Biz Haziran 2021’de 45 TL’ye aldığımız 10 kiloluk dökme şeker maalesef bugün 120-125 TL’den satılmaktadır. Biz toptancılara gittiğimiz de, ‘Bize fabrikadan şeker gelmiyor’ diyorlar. Nasıl oluyor da Malatya Şeker Fabrikasında şeker yoktur? Biz bu sorunun cevabını ararken, Malatya Şeker Fabrikası bayisine şeker vermek için dışarıya şeker vermeyi durdurmuş. Alışveriş yaptığımız toptancı diyor ki, ‘Ben parasını yatırdığım halde şeker alamadım. Yıllardır şeker aldığım fabrikadan şeker alamıyorum.’ Bu nasıl bir iş?”  ifadelerini kaydetti.

Karanfil şöyle devam etti; “Sayın milletvekilimiz çıkmış açıklama yapıyor, ‘şöyle yaptık, böyle yaptık’ diyor. Kalkmış bizi eleştiriyor, ‘Oda başkanları bilip bilmeden alkış tutuyorlar’ diyor. Sayın milletvekilimiz kusura bakmasınlar, biz esnafız, 45 yıldır siz beni, bende sizi tanıyorum, biz hiçbir zaman bilmediğimiz hiçbir şeye alkış tutmayız. Biz esnafız ve seçilmiş oda başkanıyız, bizim Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin’i alkışlamamız doğrudur. Biz yıllardır hiçbir zaman yanlışı alkışlamadık, doğru bildiğimizi ise her zaman alkışladık. Bu sadece esnaf teşkilatı içinde değil, biz sizlere de alkış tuttuk, doğru bildiğimiz her siyasi partiyi alkışlarız, yanlış bulduğumuzu da çıkar söyleriz. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin bu sorunu dile getirmiştir, bu esnafın sıkıntısıdır. Kamuoyuna bende buradan sesleniyorum; Şevket Keskin yanlış bir şey söylememiştir, siyasi bir üslup değildir. Biz esnafın hakkını savunuyoruz, yanlış bir şey söylemiyoruz. Kusura bakmasınlar, burada bizim yanlışımız yoktur. Sayın milletvekilimiz bizi kınadığını söylüyor, bende kendilerini kınıyorum. Bildiğimiz bir insansın, sen bir gün esnafın halini sormamışsın.  Sayın milletvekilim kusura bakma, bende aynı üslupla sizin şahsınızı kınıyorum. Esnafımızın hakkını savunmak bizim görevimizdir.”

Karanfil, tüm Malatya milletvekillerini esnafların yaşadığı sorunları çözmeye davet etti.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.