SON DAKİKA

Malatya Defterdarı Değişti...

Malatya Defterdarı Değişti...
A- A+

Malatya Defterdarı Ali Yıldırım Konya’ya atanırken,  Erzurum Defterdarı Fahrettin Palaoğlu ise Malatya’ya atandı.

Maliye ve Hazine Bakanlığına ait Defterdarlar kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre, aralarında Malatya’nın da bulunduğu 53 ilin defterdarı değişti.

Kararname de Malatya Defterdarı Ali Yıldırım, Konya defterdarı olarak atandı. Malatya defterdarlığına ise Erzurum Defterdarı Fahrettin Palaoğlu atandı.

Konya Defterdarlığına atanan Ali Yıldırım, Hakkari defterdarı iken 10 Şubat 2017 tarihli kararname ile Malatya Defterdarlığına atanmış ve yaklaşık 5 yıldan beri Malatya’da görev yapıyordu.

Malatya Defterdarlığına atanan ve Elazığlı olan Fahrettin Palaoğlu ise, Samsun Defterdar Yardımcısı olarak görev yaparken 10 Şubat 2017 tarihli kararname ile Erzurum Defterdarı olarak atanmıştı.

[caption id="attachment_6499" align="aligncenter" width="519"]Malatya Defterdarı Ali Yıldırım Konya’ya atanırken, Elazığlı olan Erzurum Defterdarı Fahrettin Palaoğlu ise Malatya’ya atandı. Malatya Defterdarı Ali Yıldırım Konya’ya atanırken,  Erzurum Defterdarı Fahrettin Palaoğlu ise Malatya’ya atandı.[/caption]

İŞTE MALATYA’NIN YENİ DEFTERDARI….

Fahrettin PALAOĞLU 04.10.1964 Elazığ Merkez doğumlu olup, İlk ve orta öğrenimini Elazığ ilinde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Memuriyete 12.01.1990 yılında Çanakkale İli Çan İlçesinde Vergi Memuru olarak başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Elazığ Karakoçan Mal Müdürlüğünde İcra  Memurluğu ve Elazığ Kovancılar Mal Müdürlüğünde Muhasebe Memurluğu yapmıştır. 1994-1996 yılları arasında Maliye Kursunu tamamlandıktan sonra yöneticilik görevine 1999 yılında Adıyaman Samsat Mal Müdürlüğünde Saymanlık Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır. Sonrasında 2002-2004 yılları arasında Samsat Mal Müdürü, 2004-2008 yılları arasında ise Amasya Merzifon Mal Müdürü olarak görev yapmıştır. 2008 yılında Defterdar Yardımcısı olarak Muş Defterdarlığına atanmış, buradaki görevini 2011 yılında tamamlamış ve sonrasında 2011-2017 tarihleri arasında Samsun Defterdar Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Maliye Bakanlığının 10 Şubat 2017 tarihli ve 2016/924 sayılı Atama Kararnamesiyle  Erzurum Defterdarı olarak atanmıştır. 9 Nisan 2022 tarihli kararname ile Malatya defterdarı olarak atandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.