SON DAKİKA

O şirket Malatya'da Türk Şeker bayiliğini bıraktı

O şirket Malatya'da Türk Şeker bayiliğini bıraktı
A- A+

O şirket Malatya'da Türk Şeker bayiliğini bıraktı

 

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı'nın kamuoyuna hissedarı olduğunu açıkladığı Birdamla A.Ş. adlı şirket Türk Şeker Tarım A.Ş’nin bayiliğini bıraktığını açıkladı.

 

Birdamla Gıda Paz. A.Ş. tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Ülkemizde üretilen şekerin %40’ını üreten Devlet Şeker Fabrikaları, 50 kg lık torbalarla yapılan stokçuluğun önüne geçmek, özel şeker fabrikalarının yüksek fiyatlarla vatandaşlarımızı mağdur etmemesini sağlamak ve halkımıza şekeri daha ucuz bir maliyetle ulaştırmak amacıyla; 81 ilimizde şekeri, toptancı, imalatçı gibi işletmelere vermeyip market ve bakkallar eliyle tüketiciye ulaştırmak istemiştir.

Bu kapsamda; torba şeker satışını kaldırıp,  5 kg’lık paketler halinde ambalajlanan şekerlerin, Türkiye genelinde, 81 ilimizde bulunan bayiiler kanalıyla tüketicilerimize ulaştırılması   yoluna gitmiştir.

Malatya bayisi olan firmamız Birdamla Gıda Paz. A.Ş. olarak Fabrikadan alabildiğimiz sadece 1 araç şekerin ilimiz genelinde, market ve bakkallarımıza dağıtımını yapmıştır.

Maalesef, Malatya Şeker Fabrikasının bütün şekerini aldığımız ve bir torbasını 200 TL' ye alıp 400 TL' ye sattığımız gibi  menfur bir iftiraya maruz kaldık.

Saygıdeğer kamuoyumuzun şu hususları özellikle bilmesini isteriz.

1) Şeker Fabrikasının şeker dağıtımında izlemiş olduğu bu yol sadece Malatyamızda değil 81 ilimizde uygulanmaktadır.

2) Şeker Fabrikalarının izlediği bu yöntemin temel amacı; yukarıda da belirttiğimiz gibi stokculuğun önüne geçmek ve vatandaşımıza daha uygun fiyatla şekeri ulaşırmaktır.

3) Şeker Fabrikasında üretilen tüm şekerin değil, haftada ancak 1 araç şekerin dağıtımı firmamız tarafından yapılmıstır.

4) Firmamız 5 kg lık şekeri 38,78 TL' ye alıp %5 kâr ile 40,72 TLye marketlerimize ulaştırmıştır.

Bu iftiralar karşısında, hemşehrilerimiz nezdinde bir yanlış anlaşılmaya mahal bırakmamak için

firmamız Türk Şeker Tarım A.Ş’nin bayiliğini bırakma kararı almıştır.  Saygılarımızla”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.