SON DAKİKA

Rektörün TKP’li yandaşı sosyal medyada tüydü!...

Rektörün TKP’li yandaşı sosyal medyada tüydü!...
A- A+

MALATYA YENİ SES - DOSYA

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay karabulut tarafından üniversitede 11 ay içinde önce temizlik işçisi, ardından memur yapılan Nurcan D. (Y) adlı personelin, Türkiye Komünist Partili eşinin, Cumhur İttifakı Ortağı MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Eski Lideri Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a ağır hakaretlerde bulunduğu twitter daki @davut_yusufoglu adlı sosyal medya hesabını kapattığı görüldü.

-Hakaretler gündeme gelince o hesap silindi

Malatya Turgut Özal  Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut’un  11 ay içinde önce 4/D statüsünde temizlik işçisi, ardından, özel şartlar içeren ilan kapsamında memur yaparak kadro verdiği Nurcan D. (Y)’nin kocası, 2007 yılında Türkiye Komünist Partisi  (TKP) Malatya 2. sıra milletvekili adaylığı “seçilmeye engel mahkumiyetleri bulunduğu gerekçesiyle” red edilen Davut Yusufoğlu’nun, sosyal medya hesabında MHP lideri Devlet Bahçeli’ye, CHP eski lideri Deniz Baykal’a, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a, rektörün milletvekili ablası ve AK Parti milletvekili Öznur Çalık’a hakaret içeren paylaşımlarının Malatya Yeni  Ses tarafından  22 Ocak 2022 tarihinde kamuoyu gündemine getirilmesinin ardında  twitterdaki hesap kapatıldı.

-Rektörün özel ve gözde elemanın kocasının milletvekili adaylığı red edilmiş

Nurcan Y.’nin kocası Davut Yusufoğlu’nun 2007 seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi Malatya 2. Sıra Milletvekili adayı olarak Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gönderildi, ancak YSK’nın “Seçilmeye engel mahkumiyetleri bulunduğu gerekçesiyle” milletvekili adaylığı red edildi. Eski MHP’li Nurcan Y. ’nin ‘MHP Malatya Kadın Kolları Üyesi olarak”, “komünist kocası” ile birlikte 19 Temmuz 2019 tarihinde MHP’li Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi’yi ziyaret ettiği de görüldü.

-Çok özel personel olmasa TKP’li kocanın eşi 11 ay içinde işçi ve memur yapılır mı?

Nurcan Y.  adlı kadın, Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından 1 Ağustos 2019 tarihinde üniversiteye “temizlik işçisi” kadrosundan sürekli işçi statüsünde alındı.  Nurcan Y. Gürün Adliyesi- Gürün Asliye Hukuk Mahkemesinde 2 Kasım 2019 tarihinde kocası Davut Yusufoğlu’ndan boşandı ve kısa bir süre sonra üniversitenin yayınladığı özel şartlar içeren ilan kapsamında Nurcan D. (D- kızlık soyadı) olarak Temmuz 2020 tarihinde 4/B statüsünde memur yapıldı. Nurcan Y., Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne 11 ay içinde önce temizlik işçisi, sonra ise memur yapıldı. Nurcan Y., sözleşmeli memur yapılmadan önce boşandığı kocası ile 30 Ekim 2021 tarihinde yeniden evlendi.

 

YORUMSUZ…İŞTE O PAYLAŞIMLAR….

 

Yusuf Davutoğlu’nun, karısını 11 ay içinde önce temizlik elemanı, sonra memur yapan üniversite rektörü Aysun Bay Karabulut’un aynı zamanda ablası olan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’la ilgili “Veli Ağbaba, önce Öznur Çalık’la olan ortaklıklarının hesabını versin” şeklindeki iddiası ve diğer hakaret ve ağır ithamları şu şekilde:

-Şehitliği anlayamamış…

Cumhuriyet Gazetesi’nin 2 Mart 2020 tarihli “Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Biz bu şehitleri Bedir'de, Uhud'da, Huneyn'de, Hendek'te, Selçuklu'da, Osmanlı'da, Cumhuriyet döneminde, Çanakkale'de verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz Bay Kemal” şeklindeki haber paylaşımına, aynı tarihte, “Bedir'de uhud'da hendek'te şehit verenler araplara karşı araplar değil miydi? Suriye de arap ve Müslüman olduğuna göre kime karşı şehit veriliyor ben Anladım! / anlamadım” şeklinde yorumda bulunduğu görülüyor.

-MHP lideri Bahçeliye ağır hakaret…

 BirGün Gazetesi’nin 3 Mart 2020 tarihli, “Bahçeli: Görev düşsün, silahımı alır cepheye koşarım, nasip olursa şehit olurum” başlıklı haberine, aynı tarihte, “Bırakın gitsin, altına bez bağlıyor bir de gidip cephede savaşırmış!” şeklinde yorum yazdığı görülüyor.

-İletişim Başkanı Altun’a hakaret…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın A Takımında yer alan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr.  Fahrettin Altun’un 16 Mayıs 2020 tarihli “Şu ezanlar ve dahi selalar hürmetine sen davamızı, milletimizi ve vatanımızı aziz eyle Allah’ım!” paylaşımına, Davut Yusufoğlu’nun, “17 Mayıs 2020 tarihinde, “Ne o yoksa yeni bir hazine arsası mı var?” şeklinde karşılık verdiği gözlendi.

-MHP’ye ağır itham…

Cumhuriyet Gazetesi’nin 30 Haziran 2020 tarihli “MHP kurultayının sloganı belli oldu” başlıklı haber paylaşımının altına yine 1 Temmuz 2020 tarihinde, “Al hilali, ver ihaleyi” şeklinde yorum yazdığı görüldü.

-MHP’ye hakaret, “sosyal medyayı kirletiyorsunuz”

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın 1 Temmuz 2020 tarihli “Liderimizin almış olduğu tavır hepimizin tavrıdır. Bir evladı olarak ben de sosyal medya hesaplarımı bu kirlilik sona erinceye kadar ve TBMM’de yasal bir düzenleme yapılıncaya dek askıya alıyorum” şeklindeki yorumla birlikte MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamasını paylaştığı mesajına, 1 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı yorum da, “Ben de size katılıyorum. Sizler ve seçmen kitlemiz sosyal medyayı kullanmasa çok iyi olur. Zira sosyal medya kirliliğinin sebebi sizsiniz” şeklide yorum yaptığı belirlendi.

-Ağbaba’ya “Önce Öznur Çalık’la olan ortaklıklarının hesabını versin” göndermesi…

Cumhuriyet Gazetesi’nin 9 Ağustos 2020 tarihli; CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın üniversitenin Tıp fakültesinde açılan 41 öğretim üyesi ilanının neredeyse tamamının ‘kişiye özel olduğunu’ kaydederek, “Turgut Özal Üniversitesi’nin 41 kişilik iş ilanında her madde neredeyse tek bir kişiyi işaret etmektedir” açıklamasını içeren “Bir adrese teslim kadro skandalı daha:” başlıklı haberine aynı tarihte, “Veli Ağbaba, önce Öznur Çalık’la olan ortaklıklarının hesabını versin. Chp’li belediyelere sattığı malları açıklasın sonra konuşsun” şeklinde yorumda bulunduğu görüldü.

-Domuz Gribi Üzerinden Deniz Baykal’a “Karaktersiz” ithamı…

Birgün Gazetesi’nin Deniz Baykal ile ilgili 23 Ocak 2020 tarihli “Deniz Baykal, domuz gribi teşhisiyle hastaneye kaldırıldı” başlıklı haberine, aynı gün, “Domuzların ne suçu var! Karaktersizlik gribidir bunun adı!!!” şeklinde yorumda bulunduğu görülüyor.

-2 mesajını silmiş

Bu arada, Davut Yusufoğlu’nun 8 Aralık 2019 tarihli “Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde olduğuna tepki içerikli” paylaşımı ile, 19 Kasım 2019 tarihli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasını alıntı yaparak yayınladığı “Terbiyesizler! Ne diye iş arıyorsunuz, oturun evinizde bilal çalışıyor, o hepimize bakar!” şeklindeki mesajları ise sildiği görüldü.

Malatya Yeni Ses Youtube Kanalı

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar