DOLAR 17,2945 0.44%
EURO 17,7092 0.84%
ALTIN 969,830,76
BITCOIN 3536361,86%
Malatya
28°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Malatyaspor’un  mali  genel kurulu mahkemelik oldu

Yeni Malatyaspor’un 4 Haziran’da gerçekleşen mali genel kurulunun iptali için Malatya 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açıldı.

Avukatlar Hanifi Kartal ve Merve Turan Türkoğlu’nun Yeni Malatyaspor  Üyesi ve mali genel kurulda  mali tabloyu ibra etmeye 4 kişiden birisi olan Mikail Pelit adına açtığı dava dilekçesinde, “Anılan tarihte davalı dernek yönetimi tarafından gerçekleştirilen olağan mali genel kurul kararı, hukukun temel ilkelerine, dürüstlük kuralına, kamu düzenine ve kanunun emredici hükümlerine aykırı olup hukuken hükümsüzdür ve iptali gerekir.” denildi.

yenic2a0 malatyaspore28099u e2809cyabancilarlae2809d batirmis..

Dava dilekçesinde, “Genel kurulun onayına sunulan derneğe ait mali tablolar incelendiğinde, borç ve alacaklar ile ilgili hiçbir kayıt ve belge tablolar ekinde yer almamış, ilgili sütunlarda açıklayıcı hiçbir bilgiye yer verilmemiştir. Bu nedenle ibra edilmek üzere tüzük hükümlerine aykırı olarak son dakika oylamaya sunulan ve muhasebe tekniği açısından açıklayıcı hiç bir bilgi ve belge içermeyen mali tablolara karşı genel kurul üyelerinin bilgi sahibi olmalarının engellendiği anlaşılmaktadır. Bu şekilde yapılan oylamada kabul yönünde oy veren üyelerin neye göre yönetimi ibra ettikleri belirsizdir. Bu şekilde oldubittiye getirilerek oy çokluğu ile gerçekleştirilen ibranın hukuken ve muhasebe tekniği açısından geçersiz olduğu izahtan varestedir. mali tablolar incelendiğinde; YMS TV ve YMS Storeler için 1 milyon 392 bin TL harcama yapıldığı ancak derneğin gelirleri arasında YMS TV ve YMS Store gelirinin bulunmadığı, yine Maliye ve SGK borcu faiz tutarının ne kadar olduğuna ilişkin açıklamaya yer verilmediği görülecektir.” İfadelerine yer verildi.

Dilekçede ayrıca, “04/06/2022 tarihinde gerçekleştirilen olağan mali genel kurulda üyelerin oylamasına sunulan mali tabloların gerçeği yansıtmayan adeta “bakkal defteri” şeklinde tutulup excel formatında yazılmış gerçekle hiçbir ilgisi bulunmayan tablolar olduğunu sarahaten göstermektedir.” denildi.

BURAYI TIKLAYINIZ…. MALATYA’NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
Web Tasarım

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.