SON DAKİKA

10 Yıllık Su Saatleri Değiştiriliyor 

10 Yıllık Su Saatleri Değiştiriliyor 
A- A+

10 Yıllık Su Saatleri Değiştiriliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su sayaçlarında ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçmek için 10 yıllık kullanım ömrünü tamamlayan su sayaçlarını değiştirmeye devam ediyor. 3 yıl içinde 31 bin 703 adet su sayacı değiştirildi.

Konu ile ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na uygun olarak sayaçların ücretsiz değiştirildiği kaydetti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın çizdiği vizyon doğrultusunda MASKİ’nin altyapı ile çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini aktaran Mert, “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Su kullanım bedellerinde doğru takip yapabilmemiz için ömrünü tamamlamış sayaçları değiştirmek durumundayız. Aynı zamanda arızalı, bozuk ve hassasiyetini kaybetmiş sayaçları yeniliyoruz. Sayaçların değişim işlemleri gerek aboneler, gerekse kurum açısından çok önemli. Yenileme işlemleriyle birlikte, sayaçların ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilirken daha sağlıklı ve verimli bir içme suyu hizmeti sunulması da sağlanmış olacak. Ekiplerimiz, 3 yıl içinde 31 bin 703 adet su sayacını ücretsiz olarak değiştirdi” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su sayaçlarında ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçmek için 10 yıllık kullanım ömrünü tamamlayan su sayaçlarını değiştirmeye devam ediyor

MERT: SU SAYAÇLARINI HANENİN DIŞINA ALIN

MASKİ Tarifeler Yönetmeliğinin 51/2. Maddesine göre, su sayaçlarının okunabilmesi, açma, kesme, bakım, onarım ve kontrol işlemlerinin yapılabilmesi için mesken dışına alınması gerektiğini vurgulayan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Abonelerimiz su sayaçlarını kurumumuz yetkililerince ulaşılması ve okunması uygun bir yere almak zorundadır. Yeni yapılan inşaatlarda sayaçlar binanın zemin katında koridorda toplu bir şekilde projede belirtilmek ve uygulanmak zorundadır. Sayaçlar okuma personeli tarafından rahat okunabilmesi için  %45 derecelik eğim ile şebekeye monte edilmelidir. Hane sakini evde olmadığı zaman ekiplerimiz okuma yapamamaktadır. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak verdiğimiz hizmetlerin aksamaması, düzenli ve kaliteli bir şekilde takip edilebilmesi için su sayaçları konut içerisinde olan abonelerimizin, sayaçlarını dışarıya almaları gerekmektedir” diye konuştu.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar