SON DAKİKA

100. yıldönümüne erişmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz

100. yıldönümüne erişmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz
A- A+

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. 100. yıl dönümü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.  Malatya Valisi Ersin Yazıcı daha sonrasında günün anısına şeref defterini imzaladı.

Vali Ersin Yazıcı Anıt Şeref Defterine, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümüne erişmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Devletimizin bölünmez bütünlüğü, istikbali için ölümü göze alan milletimizin insanlık, haysiyet ve şerefi için bütün fedakârlıkları yapıp her türlü zorluğa göğüs gererek, milletinize duyduğunuz bu sadakat ve kahramanlığınızla, bağımsızlık ve vatanseverlik inancımıza ilham kaynağı oldunuz. Yüce milletimizin tarih boyunca ortaya koyduğu hür ve bağımsız yaşama mücadelesi, şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan toprakları üzerinde yaşayan her bir ferdi tarafından da ebediyen unutulmayacaktır. Verdiğiniz eşsiz mücadele ile tam bağımsızlığın siyaset, ekonomi, adalet, askerlik, kültür gibi her alanda özgürlük ve bağımsızlık olduğunu gösterdiniz. Özgürlük ve bağımsızlık düşüncesiyle var olan aziz milletimiz, Kurtuluş Savaşı’nda ölümüne verilen amansız mücadele sonucu ortaya çıkan istiklal ateşini yeniden yakarak 29 Ekim 1923’te önderliğinizde kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile yepyeni ve muasır bir devlete kavuşmuştur” ifadelerini yazdı.

Çelenk Sunma Töreninden sonra Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kışla Caddesi’ndeki esnaflara ziyarette bulundular. 

Esnaf ziyareti sırasında vatandaşlarla ve esnaflarla hemhal olan Başkan Gürkan, vatandaşların ve esnafların Cumhuriyet Bayramını kutladı. Ayrıca Başkan Gürkan, esnaflara hayırlı işler temennisinde de bulundu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar