SON DAKİKA

13 ay geçti, Allah'tan korksunlar böyle mi olmalıydı?

13 ay geçti, Allah'tan korksunlar böyle mi olmalıydı?
A- A+

2024 Yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediyeye Başkan Adayı Şeyhmus Göçmez ile İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Doktor Yüksek Mühendis Ali Helvacı, İYİ Pati Yazıhan Belediye Başkan Adayı Ali Topcu’nun düzenlediği yemekli toplantıya katıldı. 

Yazıhanlıların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ilk olarak söz alan İYİ Parti Yazıhan Belediye Başkan Adayı Ali Topcu Yazıhan’ın gelişmesi gerektiğine vurgu yaparak “Biz istiyoruz ki Yazıhan’da artık insanlarımızın bir sözü olsun bir ağırlığı olsun. Biz istiyoruz ki iyiye ve güzele ulaşalım biz bunu görüyoruz yolumuz açık olsun.” dedi.

Topcu’nun ardında söz alan İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Göçmez ise “Yeşilyurt adayımıza akraba eş dost katkıda bulunmak için sizde gereğini yapın" dedi. Art eksi 1200 oy ile Yazıhan makus dahilin değişebileceğini belirten Göçmez, "Bir araya geliyorsunuz ama haksızlıklar oluyor. İYİ Parti bu haksızlıklarda yanınızda. Sizde size kıymet verenin yanında olun” dedi. 

Eski Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Doktor Yüksek Mühendis Ali Helvacı kendisi için aday olmadığını belirterek “1 Nisan günü herkes şaka yapar ama biz İYİ Parti olarak 1 Nisan günü çok farklı bir şaka yapacağız. Biz bir yola çıktık , şunu belirteyim ki kendim için aday olmadım. Sizlerde Yeşilyurt’ta ki eş dost lütfen katkıda bulunun çok büyük katkılarımız oldu Malatya’mıza. İl ve ilçelerimizde yaptıklarımız ortada. Ama önemli olan tabelalar değil kalp kalbe olmaktır yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi

Konuşmaların ardından İYİ Parti Belediye Başkan Adayları Yazıhanlılarla birlikte toplu resim çektirdi.

-Oto Galericiler Sitesine Ziyaret 

2024 Yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında İYİ Parti Malatya Belediye Başkan Adayları Yeşiltepe Oto Galeri Esnafı ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Göçmez, İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ali Helvacı, İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Emircan Eren, parti il ve ilçe yöneticileriyle belediye meclis üyesi adaylarının da katıldığı toplantıda Malatya esnafının deprem süreci ve sonrasında yaşadığı mağduriyetler ve İYİ Parti adaylarının çözüm projeleri konuşuldu.

Toplantıda söz alan Yeşiltepe Galericiler Sitesi Başkanı İzzet Atsız 6 Şubat Deprem Felaketinde Malatya’nın sesinin yeteri kadar duyurulmadığına vurgu yaparak, “Malatya’nın deprem bölgesinde sesini duyamadık varsa yoksa Hatay konuşuldu. Bizim siyasilerimizde Malatya’da sorun yok dediler. Sesimizi duyuramadık” dedi.

Atsız’ın ardından söz alan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız ise “Malatyalılara sahipsizlik hissini veren yalnızlık hissi yaratan 22 yıl Malatyalıların destek verdiği AK Prti iktidarı karşısında yapabileceği bir şey yetenekli bilgili Malatya’yı ayağa kaldıracak belediye başkan adayları ile huzurunuza gelmekti.” dedi.

İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Göçmez ise “Bizim ne kadar akıcı ve anlaşılır konuştuğumuzu söylüyorlar. Çünkü biz inandığımızı söylüyoruz. Biz doğru yapılanı alkışlarız. Fakat şu gün ki geldiğimiz noktada sıkıntı büyük, bunu çözümü liyakatli ve dürüst insanlarla çalışacaksınız. 13 ay geçti, Allah’tan korksunlar böyle mi olmalıydı?” Dedi.

İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emekli Müsteşar Doktor Yüksek Mühendis Ali Helvacı “Kamuda önemli görevler yaptım bir süre siyasetten uzak kaldım. Enkazı sıkıntıyı gördüm arkadaşlarımızda gel dediler şimdi buradayız. Marmara depreminde bakanlık müsteşarı olarak deprem koordinasyon başkanıydım, bu depremden daha küçük değildi ama yaptığımız koordinasyon ile 5 ayda enkazların tamamını kaldırmıştık.” dedi.

İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Avukat Emircan Eren ise yaptığı konuşmada “Baroda depremde İmar Komisyon başkanıyım, bir büyük mücadele veriyoruz. Battalgazi Belediye Başkan Adayı olarak 3 temel prensibim var. Bunlar daha yaşanılabilir Battalgazi, daha güvenilebilir Battalgazi ve daha ulaşılabilir Battalgazi hedefidir, teveccühünüzü bekliyoruz " dedi.

Konuşmaların ardından İYİ Parti Belediye Başkan Adayları Yeşiltepe Oto Galeri Esnafı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

  • BÜLTEN

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar