SON DAKİKA

Vali Baruş, aşı ikna ziyaretine çıktı

A- A+

Malatya’da vaka sayısının artması üzerine Vali Aydın Baruş, esnafları ziyaret ederek son durumları hakkında bilgiler aldı ve Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti. Aynı zamanda aşısını olmayan esnafında bu konuya gereken duyarlılığı göstermesini istedi.

 

İnönü Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaretinde İl Sağlık Müdürlüğü önünde bahçesinde yetiştirdiği semizotunu satan 73 yaşındaki Yusuf Kangal isimli vatandaş ile bir süre sohbet eden Vali Baruş, Yusuf Amca’nın riskli yaş grubunda bulunması sebebiyle satmış olduğu ürünlerin tamamını satın alarak, aşı olup olmadığını sordu. 2. Doz aşısının zamanının geldiğini söyleyen Yusuf Kangal, Vali Baruş tarafından Sağlık İl Müdürlüğünün girişindeki aşı merkezine götürüldü ve burada aşısı yapıldı.

 

Esnaf ziyareti sırasında esnafların ve alış veriş yapan vatandaşların da sıkıntılarını dinleyen Vali Aydın Baruş; aşılamanın önemini vurgulayarak toplum olarak kısıtlamasız ve daha sağlıklı günlere kavuşmanın şu an belirtilen tek yolunun aşı olduğunu söyledi. Vatandaşların en kısa sürede en az 2 doz aşısını yaptırmaları gerektiğini söyleyen Vali Baruş, aşı olan vatandaşların hasta olmaları durumunda yoğun bakıma düşme oranının oldukça düştüğünü söyledi. Aşısını yaptırmayan esnaflara hitaben konuşan Vali Baruş, hem kendi sağlığınız hem de toplum sağlığı için aşı olmalısınız diyerek gerekli hassasiyeti göstermelerini rica etti.

 

Ayrıca Vali Baruş, “ilimizde yer alan tüm Kamu ve Üniversite Hastanelerinde, İl Sağlık Müdürlüğünde, tüm Aile Sağlığı Merkezlerinde, Malatya Park Avm’de, Maşti Otobüs Terminalinde, Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde 18 yaşını doldurmuş, yakın zamanda Covid19 hastalığını atlatmamış olan tüm vatandaşlarımız randevu almadan bu noktalarda istedikleri aşıyı olabilirler” dedi.

Vali Aydın Baruş’a İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli eşlik etti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar