SON DAKİKA

25. Kayısı Festivali Kortej Yürüyüşü Yapıldı

A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı.

 

‘Malatya tek yürek, mazisine layık istikbale yürüyor’ sloganıyla gerçekleştirilen 25’inci Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında gerçekleştirilen kortej yürüyüşü Malatya’nın bütün renklerini bir araya getirdi.

Malatya’nın bütün kesim ve kesitlerinin, bütün renklerinin bir araya geldiği kortej yürüyüşü renkli görüntülere de sahne oldu.

Mehteran Takımının marşları ile birlikte coşkulu kalabalığın yürüyüşü Valilik önünden başlayarak Büyükşehir Belediye Binası önünde son buldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı.

Yoğun katılımın olduğu ve coşkuyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne, AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın yanısıra Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TBB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, MHP Malatya Milletvekili M. Celal Fendoğlu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya eski Belediye Başkanlarından Mehmet Yaşar Çerçi, H. Cemal Akın, Siyasi Partilerin il ve ilçe başkanları ile birlikte kalabalık  bir topluluk katıldı.

Protokolün yanısıra yoğun bir kalabalığın eşlik ettiği kortej geçişi coşku ve şenlik havası içerisinde Büyükşehir Belediyesi yanında kurulan konser alanına kadar devam etti.

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Bugün bir başka güzelliği yaşıyoruz. Bugün Malatya tek yürek. İşte hepimizin görmek istediği, hepimizin özlediği fotoğraf burada. Farklı görüşten hemşehrilerimizin, farklı siyasi partilerin üst düzey yöneticilerinin ve il temsilcilerinin, muhalefetiyle, iktidarıyla tek yürek olduğu Malatya için, güneşin sarı yumurtası kayısı için bir oldukları, beraber oldukları bu önemli festival gerçekten ülkemiz adına Malatya adına gurur verici bir birliktelik. Aslında hepimizin farklılıkları var. Kimimizin göz rengi ela, kimimizin kara, kimimizin teni beyaz kimimizin esmer. Saç rengimiz farklı olabilir ama unutmayalım farklı olmayan bir şeyimiz var o da gözlerimizden düşen damlalardır. Gözlerimizden düşen damlaların rengi hep aynıdır. Onun için hep bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, ay-yıldızlı bayrağımızı yurdun her köşesinde dalgalandıracağız. Her türlü şer odaklarına karşı uyanık olacağız." İfadelerini kaydetti.

 

Yıldırım şöyle devam etti, “Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye'nin güneyiyle kuzeyini, batısıyla doğusunu buluşturduk ama bütün bunları yaparken bir şeye çok dikkat ettik. Dedik ki 'yolları böleriz Türkiye'yi böldürtmeyiz' onun için de amansız bir şekilde bölücü terör örgütüyle, FETÖ ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadele birlik ve beraberlik mücadelesidir. Bu mücadele, istiklal mücadelesidir. Bu toprakların vatan olmasını sağlayan bütün şehitlerimizi, başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet ve şükranla anıyoruz. Malatya sıradan bir şehir değil. Malatya İsmet İnönü gibi Cumhuriyet kuruluşunun kadrosunda bulunmuş bir başbakan, Turgut Özal gibi Türkiye'yi dünyaya açtan bir lider yetiştirmiş şehrimizdir. Onun için Malatya Türkiye'nin ortasında, Anadolu coğrafyasında ülkemizin, milletimizin birliğinin beraberliğini teminatı ve kayısının başkenti şehridir."

Yıldırım, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için 20 yıldır canla başla çalıştıklarını aktararak şöyle konuştu;  "İnşallah 2023'te, Cumhuriyetin 100. yılında yeni destanları yeni eserlerle hep birlikte yazacağız. Festivalde herkesi bir araya getiren birlikten kuvvet ayrılıktan felaket olur diyerek bu birlikteliği sağlayan belediye başkanımıza, milletvekillerimize, siyasi partilerimin yöneticilerine ve il başkanlarına, bütün teşkilatlarına Malatyalılar adına teşekkür ediyorum."

Malatya Valisi Hulusi Şahin ise festivalin Malatyalıların birliğinin, beraberliğinin coşkusu, şenliği, bayramı niteliğinde olduğunu, aslında bu yıl 49. Festivalin kutlanması gerektiğini, ancak çeşitli nedenlerle bazı yıllarda yapılamaması nedeniyle 25. Festivalin kutlandığını anlatarak, "Festival, birliğimizin, beraberliğimizin bir nişanesi olarak çok uzun yıllar devam edecek." dedi.

Festivalin Malatya'nın birlik ve beraberliğine katkıda bulunmasını dileyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Bugün çok değerli misafirleri kentte ağırladıklarını anlatan Gürkan, "Bugün Malatya birliğiyle, beraberliğiyle, dirliğiyle bir başka. Biz Malatya olarak, insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu'yu anayurt yapan destan şehir olarak 25. Kayısı Festivali'nde Malatya'da birlik, beraberlik, dirlik ve düzeninin fotoğrafını veriyoruz. Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu fotoğrafı veriyoruz. Festivalimizin Malatya'ya ve ülkeye hayırlı olmasını diliyorum." İfadelerini kaydetti.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 25’incisi kutlanan Malatya Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında kortej yürüyüşü yoğun katılımlı olarak coşkuyla yapıldı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar