SON DAKİKA

5 sulama kanalına koruyucu tedbir uygulanacak

5 sulama kanalına koruyucu tedbir uygulanacak
A- A+

Malatya’da Akçadağ, Darende, Yazıhan ilçelerinde bulunan 5 sulama kanalının koruyucu tedbir projelerinin yapımı için yüklenici firmalar ile DSİ Bölge Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı.

 

DSİ Elazığ Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Akçadağ Suçatı Sulaması Koruyucu Tedbirleri Yapımı, Akçadağ Sultansuyu Sulaması S-2 Ana Kanalı Koruyucu Tedbirleri Yapımı, Darende Gökpınar Sulaması Koruyucu Tedbirleri Yapımı, Medik Şahnahan Sulaması A-B-C Ana Kanalları Koruyucu Tedbirleri Yapımı ve Yazıhan Sulaması Koruyucu Tedbirleri Yapımı işlerinin sözleşmelerinin imzalandığını açıkladı.

 

DSİ Bölge Müdürlüğü’nün açıklamasında sulama kanalının koruyucu tedbir projelerini şu şekilde açıkladı:

-Akçadağ Suçatı Sulaması Koruyucu Tedbirleri Projesi: Suçatı Sulaması Ana Kanalına toplamda 4.620 metre korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacaktır. Bu sayede Akçadağ ilçesi sınırlarından geçen Suçatı Sulaması Ana Kanalı ve yedek kanalları civarındaki yerleşim yerlerinin kanaldan kaynaklı can ve mal güvenliği sağlanmış olacaktır.

 

-Akçadağ Sultansuyu Sulaması S-2 Ana Kanalı Koruyucu Tedbirleri Yapımı: Sultansuyu Sulaması S-2 Ana Kanalına toplamda 4.630 metre tek taraflı korkuluk imalatı yapılacaktır. Bu sayede Sultansuyu Sulaması S-2 ana kanalı ve yedek kanalları civarındaki yerleşim yerlerinin kanaldan kaynaklı can ve mal güvenliği sağlanmış olacaktır.

 

-Darende Gökpınar Sulaması Koruyucu Tedbirleri Yapımı: Gökpınar Sulaması kanallarına toplamda 4.000 metre korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacaktır. Bu sayede Darende Gökpınar Sulaması ana kanalı ve yedek kanalları civarındaki yerleşim yerlerinin kanaldan kaynaklı can ve mal güvenliği sağlanmış olacaktır.

 

-Medik Şahnahan Sulaması A-B-C Ana Kanalları Koruyucu Tedbirleri Yapımı:  Medik Şahnahan Sulaması A-B-C Ana Kanalları üzerinde toplamda 2.500 metre çift taraflı korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacaktır. Bu sayede Yazıhan, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçesi sınırlarından geçen Medik Şahnahan Sulaması A-B-C Ana Kanalı ve yedek kanalları civarındaki yerleşim yerlerinin kanaldan kaynaklı can ve mal güvenliği sağlanmış olacaktır.

 

-Yazıhan Sulaması Koruyucu Tedbirleri Yapımı: Yazıhan Sulaması Ana Kanalında toplamda 3.000 metre korkuluk ve harpuşta imalatı yapılacaktır. Bu sayede Yazıhan Sulaması ana kanalı ve yedek kanalları civarındaki yerleşim yerlerinin kanaldan kaynaklı can ve mal güvenliği sağlanmış olacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar