SON DAKİKA

Adalet Binası ihalesi sonuçlanmış, yer teslimi 1 ay sonra

Adalet Binası ihalesi sonuçlanmış, yer teslimi 1 ay sonra
A- A+

Malatya’da 6 Şubat depremlerinden sonra ağır hasar görmesi üzerine yıkılan Malatya Adliye Binası inşaatı için 29 Eylül tarihinde gerçekleştirilen ikinci ihalenin sonuçlandığı, ancak sözleşme imzalanmadığı, ihalenin 1 milyar 461 milyon TL teklif veren ortak oluşuma verildiği açıklandı. Yer teslimi ise tam 1 ay sonra 1 Aralık’ta yapılacak. 

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Yeşiltepe’de Eski Askeri Hastane’nin bulunduğu alana yapılacak olan Malatya Adalet Binası inşaatı için 29 Eylül 2023 tarihinde düzenlenen ikinci ihale de Enez İnşaat A.Ş. + SRL İnşaat Ltd.Şti. ortaklığı tarafından 1 milyar 461 milyon TL ve Haliç Makine Ltd.Şti. + Nurpa Mühendislik A.Ş. ortaklığı tarafından da 1 milyar 538 milyon   TL teklif verilmişti.  Projenin yaklaşık maliyetinin 1 milyar 394 milyon 369 bin TL olduğu belirtilmişti. 

Malatya Adliye Binası inşaatı için 24 Ağustos’ta yapılan ilk ihale yaklaşık maliyetin üzerinden teklif verildiği gerekçesiyle iptal edilmişti.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan tarafından yapılan açıklama da, ihaleyi kazana firmanın 1 milyar 461 milyon TL teklif veren Enez İnşaat A.Ş. + SRL İnşaat Ltd.Şti. ortaklığı olduğu, sözleşmenin 17 Kasım 2023 tarihinde imzalanacağını, yer tesliminin ise 1 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi. 

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan tarafından medyaya gönderilen basın açıklaması şu şekilde: 

“Söz verdiğimiz gibi, Sayın Bakanımız ile beraber süreci hızlandırdık; ihale yapıldı ve sözleşme safhasında sona gelindi.

Detaylar şu şekilde:

İdare: Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Başkanlığı

İşin Adı: Malatya Adalet Binası Yapım İşi

İşin Yeri: Malatya Yeşilyurt Yeşiltepe Mahallesi (Eski Asker Hastanesi Yeri)

İhale Tarihi: 29.09.2023

Sözleşme Tarihi (Tahmini): 17.11.2023

Yer Teslimi Tarihi (Tahmini): 01.12.2023

İşin Süresi: 700 gün

Tahmini Bitiş Tarihi: 31.12.2025

İşin İçeriği: 1 Bodrum + Zemin + 5 Normal Kat olmak üzere toplam 86.633,80 metrekare inşaat alanına sahip 1 adet betonarme karkas Adalet Binası

İhaleyi Üstlenen Firma: SRL İnşaat & ENEZ İnşaat İş Ortaklığı

Sayın Bakanımıza, Sayın Bakan Yardımcımıza ve kıymetli ekibine çok teşekkürler...

Malatya'mıza hayırlı olsun…”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar