SON DAKİKA

AK Parti'ye çok sert gölge açıklaması

AK Parti'ye çok sert gölge açıklaması
A- A+

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Söğütlü Camisi’nin yerinin değiştirilmesine sert tepki göstererek, “Söğütlü Camisinin yeri şehrin rant çevreleri için değiştiriliyor. Rantçıların gölgesinde seçime girenler hiçbir kutsal değer tanımaz ve camilerin yerini bile değiştirir. 3-5 tüccarın gölgesinde seçime girenler, Malatya’yı bilime ve fenne göre değil, rantçılara göre düzenler. Kimler kimin gölgesinde seçime giriyor, bir Türkiye görsün” dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Malatya Yeni Kuyumcular Çarşısını ziyaret ederek, burada esnaflarla bir araya geldi. 

Ramazan Ayını tebrik eden Bilal Yıldırım’a esnaflar destek vererek, “Değişimden yanayız. Malatya çantada keklik değil” dediler. 

Mahalle ve esnaf ziyaretlerinde de bulunan Bilal Yıldırım, “Depremde ağır hasar görmesi nedeniyle yıkılan Söğütlü Camisi’nin vakıf arsası olan yerinden Emekliler Parkına taşınması projesini asla kabul etmiyoruz. Söğütlü Camisinin yeri şehrin rant çevreleri için değiştiriliyor. Rantçıların gölgesinde seçime girenler hiçbir kutsal değer tanımaz ve camilerin yerini bile değiştirir. 3-5 tüccarın gölgesinde seçime girenler, Malatya’yı bilime ve fenne göre değil, rantçılara göre düzenler. Kimler kimin gölgesinde seçime giriyor, bir Türkiye görsün. Sizi gidi rantiyeciler sizi. Siz Malatya’da kimin gölgesinde seçime gittiğinizi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aktardınız mı? Ey AK Partililer, ey hükümetin bakanları, Söğütlü Camisi sizin babanızın malımı ki yerini değiştiriyorsunuz, orası vakıf malı ve o arsa üzerinde cami kalmalıdır. Malatya’yı mahvetmeyin. Söz konusu beytül mal ise, söz konusu vakıf malı ise babanız bile olsa, babanızın malı bile olsa kimsenin gözünün yaşına bakmayın. Koca şehiri 3-5 rantiyeciye kurban etmeyin. 20 yıldır bir doymadınız. Eskimalatya’daki Alacakapı Mescidi adlı vakıf camisini de 1 yıl önce yıkıp utanmadan yerine çim ektiniz. Ey AK Partililer, rantiyecilerle sarmaş dolaş olan ellerinizi camilerimizden ve vakıf mallarından çekin.” İfadelerini kaydetti.

Bilal Yıldırım, “Biz Yeniden Refah Partisi olarak kimsenin gölgesinde değil, Milli Görüş çizgisinde seçime giriyoruz.”  dedi.

  • BÜLTEN / malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar