SON DAKİKA

Altay Kışlası, Erdoğan imzası ile Sanayi Sitesi oldu

Altay Kışlası, Erdoğan imzası ile Sanayi Sitesi oldu
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, Malatya Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen, Altay Kışlası Alanında planlama çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan ve 2400 adet işyerini kapsayan Sanayi Sitesi alanı  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından karar imzalandı.

Yeni Sanayi Sitesinin alanı için Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasındaki protokol gereği 115 hektar arazi karşılığında Altay Kışlasında askerler için 2 adet 1800 kişilik er gazinosu ve sosyal tesis binaları, yol ve altyapı işleri,  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştı. Devamında ise yaklaşık 100 hektar mera arazisi de sanayi sitesi için Malatya Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmişti.

2400 İŞYERİ YAPILACAK

Altyapı çalışmalarının da Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı 327 hektarlık alanda 2400 adet işyeri yapılacak. 2400 adet işyerinin yapılması için kararı imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Altay Kışlası Alanında geçtiğimiz yıllarda Milli Savunma Bakanlığımız ve belediyemiz arasında yapılan protokol sonrasında Büyükşehir Belediyesi olarak askeri hizmet binaları yaptık ve kısa sürede tamamlayarak teslim etmiştik. Altyapı çalışmalarını başlattığımız alanımız için Sayın Cumhurbaşkanımız sanayi sitesi olmasıyla alakalı kararı bugün imzaladı. Bu imza Malatya'mız için, esnaflarımız için çok önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza hemşerilerimiz adına ve esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.

6 Şubat'ta yaşanan deprem sonrasında sanayi sitelerimizde yer alan dükkânlarda hasar gördü.  Bu durumda esnafımızı sıkıntıya sokmuştu. Ayrıca Malatya'nın sanayisi şehir içerisinde serpiştirilmiş bir durumdaydı. Bu da şehirde hem erişim noktasında, hem ulaşım noktasında, hem kaliteli hizmet sunabilme noktasında, hem de servis ağlarının erişimi noktasında hakikaten büyük sıkıntı yaratıyordu. Ayrıca da şehir estetiği açısından da olumsuz bir görüntü arz ediyordu. İnşallah alınan karar sonrasında esnaflarımıza en güzel bir şekilde dükkânları yapılarak teslim edilecek. Yeni Sanayi Sitemizin şehrimize kazandırılması noktasında ilk andan itibaren çalışmalarımızı takip eden ve kararı imzalayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, milletvekillerimize, valimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar