SON DAKİKA

Antik Mezarlık Alanı ile Kaya Mezar Sit Alanı olarak tescil edildi

Antik Mezarlık Alanı ile Kaya Mezar Sit Alanı olarak tescil edildi
A- A+

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından Arapgir’deki Kuyulan Antik Mezarlık Alanı ve Yol Kalıntısı’nı ve Koru Kaya Mezarını 1. derece arkeolojik sit olarak tescil edildi.

-Antik mezarlık alanı 

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Arapgir İlçesinin Zohrap Mahallesinde 1000 ada, 2 nolu parselinde tespit edilen Kuyulan Antik Mezarlık Alanı ve Yol Kalıntısı’nı 1. derece arkeolojik sit alanı olarak tescil edilmesine sit fişinin onaylanmasına karar verdi.

-Kaya mezar 

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Arapgir İlçesinin Koru Mahallesindeki Yenicebağlar Mevkiinde 127 ada 44 parselde kayıtlı bulunan Koru Kayaaltı Sığınağı’nı, ‘sığınak’ niteliği taşımadığı anlaşıldığından, isminin Koru Kaya Mezarı ismiyle 1. derece arkeolojik sit olarak tescil edilmesine ve hazırlanan sit fişinin onaylanmasına karar verdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar