SON DAKİKA

Baştürk; “1. OSB Yönetiminde Çoğunluk Sanayicide”

Baştürk; “1. OSB Yönetiminde Çoğunluk Sanayicide”
A- A+

Malatya Yeni Ses

1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve  1.OSB İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk,  “Bu süreç öncesi özellikle Sayın Valimiz ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza yönelik, basında hiç de doğru bulmadığımız bir üslupla, yalan yanlış ithamlarda bulunulmuştur. Gerek Sayın Valimiz gerekse, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman sanayicilerimizin yanında olmuştur. Nitekim bugün yapılan ve 5 kişiden oluşan Yönetim Kurulu listesinde de 1 OSB’yi temsilen 3 Sanayici İş Adamımız bulunmaktadır” dedi.

 

Malatya’da son günlerde iş ve işlemlerinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı iddia edilen Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin normal sürecinde yapılan Mütevelli ve yönetim Kurulu seçimelri sonucu 1. OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilen sanayici Mehmet Akif Baştürk, kamuoyuna bilgilendirme açıklaması yaptı.

 

1.OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve 1.OSB İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk’ün açıklaması şu şekilde:

 

“TSO isim bildirmedi, ikinci kez isim istendi yine bildirmedi”

 

Bilindiği üzere, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesinde sanayicilerin sorunlarını çözmek üzere oluşturulan 1. OSB Müteşebbis Heyeti seçimleri 4 yılda bir yasal süreleri içerisinde yapılmaktadır. Bu heyet de kendi arasında, ayrıca 1.OSB Yönetim Kurulu üyelerini seçmektedir. Bir önceki Müteşebbis heyet ve Yönetim Kurulunun yetki süresi 13 Ağustos 2021 tarihinde tamamlandığından dolayı, Sayın Valimiz Aydın BARUŞ tarafından 13 Temmuz 2021 tarihinde Müteşebbis heyeti oluşturan tüm paydaşlara resmi yazı gönderilerek, 06 Ağustos 2021 tarihine kadar Müteşebbis heyette temsil edilecek isimleri resmi yazıyla istemiştir. Belirtilen süre içerisinde Valilik Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 1. OSB’deki Sanayicileri temsilen de 1. OSB İş Adamları Derneği’nden temsilci isimleri bildirilmiştir. Bu süre zarfında Ticaret ve Sanayi Odası’ndan herhangi bir bildirim olmayınca yine Sayın Valimizin imzasıyla bu kez 13 Ağustos 2021 tarihine kadar isim bildirilmesi talep edilmiştir. Ancak bu süre zarfında da Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından resmi bir bildirim yapılmamıştır.

 

-“Yönetimde çoğunluk sanayicilerden oluşuyor”

 

Nihayetinde, Resmi süre içerisinde bildirilen isimlerin katılımı ile 16 Ağustos 2021 tarihinde 1. OSB Müdürlüğünde Müteşebbis heyet toplanarak, 5 kişiden oluşan yeni Yönetim Kurulunu seçmiştir. Müteşebbis Kurulu ile Yönetim Kurulu Başkan Vekilliklerine de, 1. OSB’deki sanayicilerimizi temsilen şahsım seçilmiştir. Yönetimde Sayın Valimiz ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın dışında kalan 3 Yönetim Kurulu üyelerimiz şahsım dahil, 1. OSB’deki Sanayicilerimizden oluşmaktadır.

Üzülerek belirtmem gerekir ki, Bu süreç öncesi özellikle Sayın Valimiz ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza yönelik, basında hiç de doğru bulmadığımız bir üslupla, yalan yanlış ithamlarda bulunulmuştur. Gerek Sayın Valimiz gerekse, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman sanayicilerimizin yanında olmuştur. Nitekim bugün yapılan ve 5 kişiden oluşan Yönetim Kurulu listesinde de 1 OSB’yi temsilen 3 Sanayici İş Adamımız bulunmakta olup, çoğunluk üyenin yine 1. OSB’deki Sanayici İş Adamlarından oluşması, bu destek ve teveccühün açık bir göstergesidir. Ayrıca toplantı esnasında, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Sayın Büyük Şehir Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN Beyefendiye teklif edilmesine rağmen, kendileri Organize Sanayi Bölgesinin Sanayiciler tarafından yönetilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu teklifi kabul etmemiş ve Başkan Vekilinin şahsım olması adına beyanda bulunmuştur.

 

 

 

 

Bu vesile ile öncelikle bizlere güvenerek bu görevi layık gören, başta Sayın Valimiz Aydın BARUŞ Beyefendiye, Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin GÜRKAN Beyefendiye, 1.OSB İş Adamları Derneği Yönetimine ve 1.OSB Sanayici tüm İş Adamlarına şükranlarımı ve saygılarımı arz ediyor, yeni Yönetimin 1.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren tüm sanayi kuruluşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Saygılarımla.”

www.malatyayenisesz.com

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar