SON DAKİKA

“Battalgazi'mizi geliştirecek çalışmalara imza attık”

“Battalgazi'mizi geliştirecek çalışmalara imza attık”
A- A+

AK Parti İl Başkanı Namık Gören ve yeni yönetim kurulu üyeleri Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in göreve geldikten sonra hayata geçirdiği dev yatırımları gezdi. 

Derme Deresi Park Projesi, Şehit Fevzi Kentsel Dönüşüm Projesi, Fidanlık alanı ve Kırkgöz Sahil Projesini gezdikten sonra Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile bir araya geldi.

Güder, “2019 yılında Battalgazi Belediye Başkanı olarak seçildim. Seçimin hemen ardından çalışmalarımıza başladık ama 2020 yılında bir deprem yaşadık. Hamdolsun bu depremin yaralarını kısa sürede sardık, sarmaya devam ederken hemen akabinde tüm dünya olarak bir pandemi süreci yaşadık. Birçok kısıtlamaya gidildi. İnsanlarımız iş yapamadı ve o zaman zarfı içerisinde, ilçemizde en az 100 bin ailemize destek olduk. Vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına koştuk. Yaklaşık iki yıla yakın bir süreci geride bıraktıktan sonra belediye olarak yaptığımız hizmetleri taçlandırmayı hedeflerken, 6 Şubat’ta asrın felaketini yaşadık. 2019 yılından bu yana hep sahadaydık, sahada olmaya da devam edeceğiz. Çalmadık kapı, girmedik ev bırakmadık. Hizmet konusunda da söz verdiğimiz ne varsa yerine getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Bir belediye başkanının aslı görevi ilçesini geliştirmek olmalıdır. Şahsım adına söylemek istiyorum; Battalgazimizi geliştirecek çalışmalara imza attığıma inanıyorum. Her zaman vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmanın, hayat standartlarını yükseltmenin gayreti içerisinde olduk, olmaya da devam ediyoruz. Hizmetlerimizin birçok yerel yönetim tarafından örnek alınmasının temelinde, istişare kültürünü canlı tutmamız ve toplumun tüm kesimlerine kulak vermemiz vardır. 2019 yılından bu yana ilçemizde sürdürdüğümüz hizmet maratonumuz artarak devam edecek.” dedi.


AK Parti İl Başkanı Namık Gören de “Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in daveti üzerine ilçemizdeki yatırımları yerinde inceleme fırsatı bulduk. ‘Tarla da izi olmayanın, Harmanda yüzü olmaz’ demiş atalarımız. Bu doğrultuda başkanımızın hizmetlerini yerinde görmek bizleri mutlu etti. Çocukluğumun da geçtiği Derme Deresi alanında başlayarak Kırkgöz Sahil Parkı Projesinde son bulan bu gezi bizleri gayet mutlu etti. Şunu canı gönülden söyleyebilirim ki; Battalgazi’nin çehresi baştan sona değişmiş. Büyük çabası ve gayretinin olduğu Kentsel dönüşüm konusunda da ne kadar haklı olduğunu 6 Şubat’ta bir kez daha gördük. Denizi olmayan Malatya’ya sahil getiren Osman Güder başkanımızın 150 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Kırkgöz Sahil Parkı projesi de gerçekten takdire şayan bir proje. Bu hizmet ve çalışmalar bizim tarladaki izimiz oldu, inşallah harmandaki yüzümüzde olacak. Bu anlamda başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yaptığı çalışmaların gururlandırdığını kaydeden AK parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ise “AK kadroların kuruluşundan beri içimizde olan ve şuanda da Battalgazi Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Osman Güder başkanımız, bu asırlık ilçemizde güzel çalışmalara imza atıyor, atmaya da devam ediyor. Hamdolsun nereden nereye geldik. Hizmet kitabına her geçen gün yenileri ekleniyor. Vatandaşlarımıza sunulan her hizmet AK Parti ailesi olarak bizleri her zaman gururlandırıyor.” şeklinde konuştu.AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Boyraz yapılan projelerin sosyolojik ve psikolojik anlamda da destek sağladığını belirtirken, İl Başkan Yardımcısı Zuhal Özer de özellikle Şehit Fevzi de örnek bir projeye imza atıldığını ifade etti. İl Başkan Yardımcısı Muhammed Barış Yılmaz ise Başkan Güder’in çok başarılı yatırımlara imza attığını söyledi.  İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Tebernuş Kaçaman ile Abdullah Duran da yapılan yatırımların vatandaşların da takdirini aldığını ve Battalgazi Belediyesi tarafından birbirinden özel ve anlamlı projelere imza atıldığını ifade ettiler.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar