SON DAKİKA

Battalgazi'yi Türkiye'nin en saygın proje belediyesi haline getireceğiz

Battalgazi'yi Türkiye'nin en saygın proje belediyesi haline getireceğiz
A- A+

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş seçim çalışmalarını Eskimalatya Alacakapı meydanında sürdürdü.

Karakuş esnaf ve vatandaşlar ile istişare ederek, Battalgazi’de Belediye Başkan adayı olmasının sebeplerinden birisinin ‘Malatya’da siyasi ahlakın çökmüş’ olmasını gösterdi.

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, "Battalgazi Belediyesine Başkan Adayı olmamızın sebebi, Malatya’da Siyasi Ahlakın çökmüş olması, Battalgazi’de özellikle yapılan hizmetlerin yeterli olmaması, insanlara ulaşılmaması ve insanların başkanlara ve hizmetlere ulaşılamaması,  toplumun belediye dışında görülmesi, toplumun sadece seçimden seçime görülmesidir. Bugüne kadar kendi bireysel çıkar ve menfaatlerimizi düşünmedik bundan sonrada düşünmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Battalgazi bölgesinde imar çalışmalarının yeniden düzenlenmesi ve zemin etütlerinin yeniden yapılmasının gerektiğini kaydeden Karakuş, “31 Mart'ta seçimi kazanıısak, Battalgazi Belediyesini Türkiye'nin en saygın proje belediyesi haline getireceğiz.” dedi.

CHP’li Karakuş, “Kimlik ve hafıza dediğimiz zaman,  eski cazibe yapılarının daha modernize haliyle yapacağız. Biz çarşı kimliğini biliyoruz. Vatandaşların toplandığı, ticaret yaptığı, dinlendiği, sohbet ettiği alanlarının tamamına sahibiz. O hafızaya ve kimliğe biz sahibiz. Biz bunları en modern haliyle tekrardan inşası için uğraşacağız. Günümüz şartlarına uydurarak. Zemin etütlerini depreme dayanıklıığı ölçülerek iyi bir şekilde yeni bir şehir oluşturacağız.” dedi.

Karakuş, yerinde dönüşümü destekleyeceğini açıklayarak, “Biz şu andan itibaren çalışmalarımıza başladık. Zemin etütlerini yerinde dönüşümü nasıl gerçekleştireceğiz, sadece TOKİ ile mi yoksa yerel müteahhitlerimizi devreye sokacak mıyız şeklinde bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Hem Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Veli Ağbaba’nın  hemde benim aylar öncesinde açıkladığım plan ve projelerimiz halen mevcut. Daha ileriye taşımış durumdayız. Biz yerinde dönüşümü destekleyeceğiz.Biz sadece toki ile değil yerel müteahhitlerimizle birlikte, destek olarak bunlarla birlikte yerel dönüşümü en hızlı şekilde inşasını tamamlayacağız. Bizim vatandaşlarımıza nasıl katkımız olacak. Plan Proje konusunda , zemin etütü konusunda depreme dayanıklılık konusunda,  biz bu raporların hazırlanması konusunda bir kuruş talep etmeyeceğiz. Biz bunları güvenilir kurumlar aracılığıyla belediye eli ile yapacağız hazır hale getirip vatandaşlarımıza sunacağız.”  şeklinde konuştu.

  • BÜLTEN / malatyayenises.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar