SON DAKİKA

“Ben Malatya insanını çok sevdim”

A- A+

Valiler Kararnamesi ile Isparta Valiliğine atanan Vali Aydın Baruş, Malatya Valiliği önünde düzenlenen törenle 3.5 yıl görev yaptığı Malatya’dan uğurlandı.

 

Malatya İl Protokolünün hazır bulunduğu uğurlama törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan , Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, STK temsilci ve yöneticileri ile kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Vali Aydın Baruş gazetecilere yaptığı açıklama da, “Malatya'da sevinçli günler geçirdik dersem yalan olur. Vatandaşımızın sıkıntısı hep bizleri üzdü ve bizi yoğun bir çalışma temposuna itti. Bu hadiselerden, doğal afet ve salgından dolayı vatandaşla ilişkilerimizde tabii ki sıkıntılı anlar oldu. Ama çok şükür Malatya bugünlere geldi. İyi bir yönetim tarzı sergilediğimizi düşünüyorum. Çünkü bu süre esnasında bütün kamu kurumlarıyla, belediyelerimizle hep uyum içerisinde çalışmaya dikkat ettim. Malatya'nın da bundan her zaman kazançlı çıkacağını düşündüm. Huzur ve güven bakımından da çok rahat bir şehir. Ama bunu devam ettirebilmesi biraz önce söylediğim bu birlik, beraberlik, kardeşlik anlayışının üst düzeye taşınması ile ilgili. İnşallah önümüzdeki dönem Malatya için güzel olur, Malatya insanı için güzel olur. Ben Malatyalı insanları çok sevdim, Malatya'nın insanını çok sevdim. Sadece Malatya'da yaşayanları değil, Malatya'nın dışında yaşayanları da. Bizi Malatya'nın valisi olarak gerçekten saygı ile karşıladılar. Yaklaşım tarzı da her zaman sıcaktı. Ben Malatya'nın sıcaklığını, Malatya insanının misafirperverliğini hiçbir yerde, hiçbir zaman unutmayacağım. İlerde inşallah buraya gelmek nasip olur. Misafir olarak Malatyalılarla tekrar aynı sofraya oturmak, onların hanesinde yemeklerini yemek benim için büyük şeref olur ilerde. Malatya'ya 'Allahaısmarladık' diyorum. Bütün vatandaşlarımızın haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Onların haklarını helal etmeleri bizim için çok önemli. Çünkü görev yaptığımız yerlerde bazen insanları kırabiliyoruz, üzebiliyoruz. Benden yana her türlü helal olsun. Her hangi gönlüm kalmadı, hiçbir kırgınlığım yok, kimseye hiçbir dargınlığım yok. Ben Malatya insanını çok sevdim. İnşallah Malatya da bizi sevmiştir." İfadelerini kaydetti.

VALİ AYDIN BARUŞ’UN VEDA MESAJI

Vali Aydın Baruş’un Veda Mesajı ise şu şekilde

“5 Kasım 2018 tarihinde başladığım Malatya Valiliği görevimden 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Isparta Valisi olarak atanmam sebebiyle 17 Mayıs 2022 tarihinde ayrılıyorum.

Yaklaşık 3,5 yıl süre ile büyük bir onur ve heyecanla yerine getirdiğim Valilik görevim esnasında, Malatya’nın devletimizin sağladığı olanaklardan en iyi şekilde yararlanması, ekonomik ve sosyal bakımdan daha iyi bir düzeye ulaşması için gayret ettim. Malatya’nın özellikle eğitim, sağlık, sosyal yardım ve gençlik-spor alanlarında hak ettiği hizmetleri alması için kamu kurumlarımız, belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla uyumlu ve koordinasyon halinde çalışmaya, toplumun tüm kesimlerinin sorunlarını ilk elden ve yerinde dinleyerek çözmeye çalıştım. Sosyal ve ekonomik bakımdan zor durumda olan yardıma muhtaç vatandaşlarımızla, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte olmaya, Devletimizin daima onların yanında olduğunu kendilerine hissettirmeye özen gösterdim.

2020 yılı Ocak ayında yaşanan ve sonrasında devam eden depremler, yine aynı yılın Mart Ayı’nda başlayıp yaklaşık 2 yıl devam eden salgın hastalık sürecinde vatandaşlarımız hep birlikte zor günler geçirdik. Bu meşakkatli günleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanlarımızın Malatya’ya olan en üst seviyedeki desteği, Malatya halkının zorluklara karşı sabrı ve devlete olan güveni sayesinde Devletimiz ve Vatandaşımızın gönül birliğine halel getirmeden atlattık.

Malatya şehri benim mesleki ve şahsi hayatımda unutulmaz izler bırakmıştır. Görev yaptığım sürede Devlete, Valilik Makamına ve şahsıma gösterdikleri hürmet ve muhabbet münasebetiyle Malatya insanına her zaman müteşekkir olacağımı belirtmek benim için bir kadirşinaslık borcudur. Malatya’nın sahip olduğu zengin tarihi ve mirası, memleketine aşık nitelikli ve eğitimli insan gücüyle gelecekte çok daha iyi yerlere geleceğine yürekten inanıyorum. Malatyalıların, sadece illerinde görev yapmış bir vali olarak değil, aynı zamanda bir hemşerileri olarak bundan sonra da kendileriyle birlikte olmaktan mutluluk ve onur duyacağımı en kalbi duygularımla ifade etmek istiyorum.

Malatya Valiliği görevim sırasında, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden layık olduğu şekilde yararlanması için hep birlikte çalıştığımız Sayın Milletvekillerimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kaymakamlarımıza, kamu kurumlarının çok değerli amirleri ve çalışanlarına, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve Malatyalı tüm hemşerilerime çok teşekkür ederim.

Daima hatırlanan ve unutulmayan kalplerde kalan dostluk ve vefa duygularıdır. Malatyalı kardeşlerimizin gönüllerinde bir hoş seda bırakabildiysem ne mutlu bana.

Allah’a ısmarladık Malatya, hep güzelliklerle ve mutlulukla hoşça kal ...”

MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ...

Valiler Kararnamesi ile Isparta Valiliğine atanan Vali Aydın Baruş, Malatya Valiliği önünde düzenlenen törenle 3.5 yıl görev yaptığı Malatya’dan uğurlandı. Valiler Kararnamesi ile Isparta Valiliğine atanan Vali Aydın Baruş, Malatya Valiliği önünde düzenlenen törenle 3.5 yıl görev yaptığı Malatya’dan uğurlandı. Valiler Kararnamesi ile Isparta Valiliğine atanan Vali Aydın Baruş, Malatya Valiliği önünde düzenlenen törenle 3.5 yıl görev yaptığı Malatya’dan uğurlandı. Valiler Kararnamesi ile Isparta Valiliğine atanan Vali Aydın Baruş, Malatya Valiliği önünde düzenlenen törenle 3.5 yıl görev yaptığı Malatya’dan uğurlandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar