SON DAKİKA

Bilal Erdoğan, “Ortaçağ batının karanlığıdır.”

A- A+
Reklam

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı.

TÜGVA Malatya Şubesi’nin bünyesinde Ziraat Katılım Bankası’nı katkıları ile açılan İcathane Atölyesi için tören düzenlendi. Törene Vali Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, TUGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ile birlikte kalabalık bir topluluk katıldı.

Törende Bilal Erdoğan, icathanede eğitim alan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Erdoğan çocuklardan bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

TUGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, “Türkiye’nin dört bir tarafında, şuanda yaklaşık 30 ilimiz de icathane çalışmamız mevcut. Malatya’mızda da kısa bir süre önce çalışmalar başlamıştı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Z kuşağı, Y kuşağı, X kuşağı değil, teknofest kuşağı diye tabirde bulunmuştu. Gerçekten çok çok önemli. Bugün İHA’larla, SİHA’larla Selçuk Bayraktar gibi bir rol model var gençlerin önünde. Azerbaycan’da, Karabağ’da, bütün Türkiye’de ve dünyada yaşana hadiseleri yakından takip ediyoruz, ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Milli teknoloji hamlesinin yüzde 15’lerden  son 20 yılda yüzde 80’lere geldiğine hep birlikte şahitlik ediyoruz.” İfadelerini kaydetti.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Gençlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri mekanlar oluşturuyor TÜGVA’mız. Ve anneler babalar çocuklarını TÜGVA’mıza emanet ederken gözleri arkada kalmıyor. Neden? Çocuklarımız buraya hem arkadaşları ile güzel vakit geçirmek için gelirken, bir yandan sohbet halkaları oluşturuyorlar, kitap okuma grupları oluşturuyorlar, sportif kültürel aktivitelerin içerisinde oluyorlar. Ve icathanelerimizde de ne yapıyorlar, daha böyle bilimsel merakı olan gençlerimiz projeler de yer alıyorlar. Türkiye Gençlik Vakfı Türk gençliğinin geleceğini daha aydınlık yapmak için çalışıyor, bu kadar basit. Bunu sağa sola çekmeye çalışanlar var. Bunu sağa sola çekmeye çalışanlara sorsanız 'sen peki gençlik için ne yapıyorsun' deseniz hiçbir cevap veremezler maalesef. Biz gençliğimizle, neslimizle, geleceğimizle ilgili dertli insanlar olarak TÜGVA'mıza destek veriyoruz.” diye konuştu.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan şöyle devam etti; “Maalesef bu ülkenin geleceğini kendi tarihi, kendi kimliği üzerine inşa etmek isteyen hangi kurum varsa hedefe koyuyorlar. Peki sormak lazım. Bu ülkenin geleceği Allah aşkına nerede olsun istiyorsunuz, yani bu ülke herhangi bir batı ülkesinden farkı olmasın kendi kimliğini tamamen kaybetsin mi istiyorsunuz? Çünkü bu anlaşılıyor bundan, başka hiçbir şey anlamıyoruz. Yani Kur'an kurslarına saldıranlar zamanında Kur'an kurslarını kapatanlar, Diyanet İşleri Başkanlığımızın 4-6 yaşındaki çocuklarımız için oluşturduğu okul öncesi kurumları hedefe koyanlar, bundan önce imam hatipleri hedefe koyanlar. Şimdi imam hatip lisesi mezunlarından geçen sene üniversite sınavlarında ilk bine giren kardeşimizin sayısı 380'i bulmuş. Şimdi hani sanırsınız ki imam hatiplerde akademik herhangi bir eğitim, öğretim yok. Yani pompalamaya çalıştıkları bu, imam hatip demek Kur'an demek başka hiçbir şey yok. Yani işte ortaçağ karanlığı dedikleri var ya kendi karanlıkları, orta çağ karanlığı Müslümanların aydınlığı be, bundan bile haberi yok, ortaçağ batının karanlığıdır. Ortaçağ İslam medeniyetinin bilimde, fende, teknolojide en ileri olduğu dönemdir. Dolayısıyla bizim kendi kimliğimizi kuşanmamız, inancımızı kuşanmamız lazım. Ve bununla birlikte her türlü akademik başarıya sahip gençlerimiz yetişiyor, yetişmeye devam edecek. Müslüman Türk gençleri hem inancımızı, geçmişimizi, kökenlerimizi çok iyi bileceğiz hem kendi kimliğimizle kuşanacağız, kendi rengimizle boyanacağız hem de dünyada bilinmesi gereken ne varsa bileceğiz. Basılmadık, hani futbolda ‘Sahada basılmadık yer bırakmadı’ derler ya, dünyanın da bilmediğimiz yeri kalmayacak. Ve yeniden 21. Yüzyıl bizim dünya tarihine yeniden damgamızı vurduğumuz yüzyıl olacak Allah’ın izniyle. Kendimize büyük hedefler koyacağız.”

[caption id="attachment_3196" align="alignnone" width="836"]Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı.[/caption]

[caption id="attachment_3197" align="alignnone" width="827"]Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı.[/caption]

[caption id="attachment_3198" align="alignnone" width="893"]Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya İcathane Atölyesi TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ında katıldığı törenle açıldı.[/caption]

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar