SON DAKİKA

“Bu kabalığın, küstahlığın ve şımarıklığın peşini bırakmayacağız”

“Bu kabalığın, küstahlığın ve şımarıklığın peşini bırakmayacağız”
A- A+

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin, isim vermeden Yeşilyurt ilçesindeki bir okul yöneticisine tepki göstererek, “Bir kurum yöneticisinin sadakat göstereceği tek merci devlettir. Devletten başka yapılara biat edenlere "Devlet memuru" denmez. Bir okul yöneticisi, bir yerlerin emir erliğini yapamaz!” dedi.

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yeşilyurt bölgesinde bulunan bir okul da yaşandığını belirttiği mobbing olayı ile ilgili olarak sert ifadelerin yer aldığı bir açıklama yaptı. 

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin şu ifadeleri kaydetti, “Bir kurum yöneticisinin sadakat göstereceği tek merci devlettir. Devletten başka yapılara biat edenlere "Devlet memuru" denmez. Bir okul yöneticisi, bir yerlerin emir erliğini yapamaz! Yeşilyurt ilçemizde bir proje okulunda müdürcülük oynayan sözde bir yönetici görevlendirilen Türk Eğitim Senli arkadaşımıza aleni mobbing uygulayacak, ders programını 5 güne yayacak, okul idaresinin iletişim numarasını vermeyecek, bıktırma ve yıldırma politikası izleyecek hem suçlu, hem güçlü konumunda hiç bir şey olmamış gibi görevine devam edecek. Şunu unutmayın N Yok öyle yağma! Haddinizi bileceksiniz! Haddini bilmeyene kanundan aldığımız hak ve güçle haddini bildirecek duruş ve cesarete sahibiz! Ya adam gibi kurum yöneticiliği yapacaksınız; Ya da görevinizden istifa edecek, sahaya inecek ve ondan sonra diyet borçlu olduklarınızın borazanlığını yapacaksınız! Okullarımız, kimsenin babasının çiftliği değildir! Bu kabalığın, küstahlığın ve ŞIMARIKLIĞIN peşini bırakmayacak, süreci yakinen ve titizlikle takip edeceğiz. Eğitim çalışanları sahipsiz değildir.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

5 yorum yapılmış

 • Mahmut bey (9 ay önce)
  Mobbinge uğruyorum diyen öğretmeni birde idarecilerinden veya iş arkadaşlarından yada öğrencilerinden dinleyin bakalım...(idareciler bu durumu çok yaşarlar ve çok iyi bilirler) Birileri sendika başkanını fena doldurmuşa benziyor...Sayın sendika başkanı sizin oturduğunuz makamlarda İsim vermeden birilerini sindirme makamı değildir...
  %0
  %100
  Yanıtla
 • Fatma (10 ay önce)
  Hangi yönetici mobbing yapıyorsa eziktir, kabiliyetsizdir ve GÖRGÜSÜZDÜR !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ali (10 ay önce)
  İş ahlakına uygun ve çalışma etik davranışlarına göre uygun davrananlar ERDEMLİ insanlardır. Ne yazıki ki bu insanların sayısı çok az artık . Çünkü iş bilmezleri başımıza yönetici yaptınız. Erdemli insanları da sindirme peşindesiniz ki iyice meydan boş kalsın. Yok öyle bir meydan bilesiniz. Herkes sizin gibi satılık değil !!!
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Selim (10 ay önce)
  Bazı insanlar bu mobbinge boyun eğip yandaşlık yapmayı seçerken, onurlu insanlar bu mobbinge baş kaldırırlar. Artık hiç bir şey eskisi gibi değil. O makamlar gelip geçicidir, insan olduğunuzu unutmayın !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Yusuf (10 ay önce)
  Vasıfsız , aslında hiç bir yeteneği olmayan, vizyon sahibi olmayan insanları sırf yalakalık yapsın diye yönetici konumuna getirirseniz olacağı hep budur !!!
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar