SON DAKİKA

Bu kurumda ne doğru ki?..

Bu kurumda ne doğru ki?..
A- A+

Bu kurumda ne doğru ki?..

Yolsuzluk, usulsüzlük ve skandal iddialarıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından, ikamet ettiği Ankara'dan idare edilmeye çalışılan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görevden alma ve atamalar, üniversitenin resmi internet sitesine 'doğru' yansıtılmadı.

malatyahaber.com'da yer alan "Vekaleten Atanan Kendini 'Asıl' Yaptı, Öteki Başkanlığı Bırakmadı!" başlıklı haber şu şekilde:

Yolsuzluk, usulsüzlük ve skandal iddialarıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından, ikamet ettiği Ankara'dan idare edilmeye çalışılan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görevden alma ve atamalar, üniversitenin resmi internet sitesine 'doğru' yansıtılmadı.

Rektör tarafından, hakkındaki disiplin cezasına rağmen yasa dışı şekilde önce daire başkanı ve sonra genel sekreter yapılan Ömer Akkuş, geçtiğimiz hafta görevden alınmış, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı'na mühendis olarak atandığı duyurulmuştu. Genel Sekreterliğe ise vekaleten Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Neşe Karakaş'ın getirildiği bildirilmişti. Akkuş'la birlikte, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süleyman Serdar Karaca da görevden alınmıştı.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın kız kardeşi olan Rektör Aysun Bay Karabulut’un görev yaptığı 3.5 yıl içindeki 5. Genel Sekreter ataması olan  MTÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Dr. Öğretim Üyesi Neşe Karakaş, göreve “vekaleten atanmasına” karşın, üniversitenin resmi internet sitesinde direkt “Genel Sekreter” ünvanıyla yer aldı.

Üniversitenin internet sitesinde, Genel Sekreterlik görevinin yanı sıra Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı görevini de sürdüren Maden Mühendisi Ömer Akkuş'un, rektör tarafından bu görevlerinden alınarak, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı'nda mühendis olarak görevlendirilmesine rağmen, halen Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı olarak yer aldığı görüldü.

2018 Eylül ayında MTÜ Rektörlüğüne atandıktan sonra, hızla zenginleştiği iddiaları basında da gündeme gelen ve bu iddialara yanıt veremeyen, üniversiteyle resmi herhangi bir ilişkisi olmayan kocası Ercan Karabulut'la birlikte üniversiteyi idare eden Aysun Bay Karabulut, Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nda (YİKOB) görevli iken, mal varlığındaki artışı izah edemediği için disiplin cezası alan Ömer Akkuş'u, Valiliğin üniversiteye ayrı bir yazıyla üst- yönetici görevlere getirilmesine engel ceza durumunu bildirmesine rağmen, yasadışı olarak Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı yapmıştı. Karabulut, kendisiyle birlikte yolsuzluk, usulsüzlük suçlamalarına muhatap olan Akkuş'u, daire başkanlığının yanı sıra Genel Sekreterlik görevine getirmişti.

Rektörün görevden aldığı Ömer Akkuş ile Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca'nın isimlerinin, üniversiteyle ilgili iddiaların basında yer almasının ardından, YÖK tarafından sürdürülen soruşturmada geçtiği, rektörün bu iki ismi, bu nedenle görevden almak zorunda kaldığı öne sürülüyor.

Yolsuzluk, usulsüzlük ve skandal iddialarıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından, ikamet ettiği Ankara'dan idare edilmeye çalışılan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görevden alma ve atamalar, üniversitenin resmi internet sitesine 'doğru' yansıtılmadı. Yolsuzluk, usulsüzlük ve skandal iddialarıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından, ikamet ettiği Ankara'dan idare edilmeye çalışılan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görevden alma ve atamalar, üniversitenin resmi internet sitesine 'doğru' yansıtılmadı. Yolsuzluk, usulsüzlük ve skandal iddialarıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından, ikamet ettiği Ankara'dan idare edilmeye çalışılan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görevden alma ve atamalar, üniversitenin resmi internet sitesine 'doğru' yansıtılmadı. Yolsuzluk, usulsüzlük ve skandal iddialarıyla gündeme gelen Rektör Aysun Bay Karabulut tarafından, ikamet ettiği Ankara'dan idare edilmeye çalışılan Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görevden alma ve atamalar, üniversitenin resmi internet sitesine 'doğru' yansıtılmadı.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar