SON DAKİKA

Bunu yapacak yiğit yoktu, o yiğit geldi

Bunu yapacak yiğit yoktu, o yiğit geldi
A- A+

 İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Dr Yüksek Mühendis Ali Helvacı, beraberinde  İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız ve İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mücahit Karatepe ile belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Şahnahan'da mahal etoplantısı yaptılar. 

Eski Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Dr Yüksek Mühendis Ali Helvacı deprem sonrası yeniden dönüşüm projelerini dile getirdiği açıklamalarında sistemli değişimin liyakat ile mümkün olduğuna vurgu yaparak “Artık partiler önceden adamını arıyordu şimdi liyakat arıyor. Bak AK Parti liyakati bıraktı. Biat edecek adam arıyor. Hayatta biat etmedim. Allah’tan başka kimseye de biat etmem. İl başkanımda kardeşimdir canımdır. Yani dese ki belediye başkanı olduğumda bunu yapacaksın başkanım dese, bakarım hakkaniyet ölçüsüne uyuyorsa, yasaya uyuyorsa yaparım. Yoksa derim başkanım kusura bakma. Hz. Ömer adaletini uygularım sende buna uyacaksın derim. Böyle olmaz ise biz ayağa kalkamayız. Adaletli yönetemezsek insanların birbirine güveni olmaz” dedi.

Ali Helvacı “Hepsini ben belediyenin koordinasyonunda belirleyeceğim, hesap edeceğim, İstanbul’da Ankara’da Türkiye’nin her yerinde internet sayfasında yayınlayacağım. Herkesin borcunu bitireceğim. Bu böyle olur. Belediye borç ödemez ama belediyenin sorumluluğu var, organizasyonu var, güvencesi var daha bundan güzel bir şey olur mu? Bunu yapacak yiğit yoktu, o yiğit geldi. Kim o yiğit? Helvacı. Diyorlar ya un var, yağ var, şeker var helvayı yapmaya işte Helvacı karşınızda.” dedi.

İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ali Helvacı’nın ardından söz alan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız ise deprem sonrası yürütülen imar çalışmalarına ve revize alan ilanlarında yaşanılan usulsüzlüklerden bahsederek “Bunlarda Allah korkusu yok. Rezerv alan diye bir şey yapmışalar, kendi taraftarlarının arsalarının olduğu yerleri bırakmışlar öbür tarafları dönderiyorlar. Orayı rezerv alan yapıyorlar. Bunlar 22 yıl yediler bıkmadılar. İnanın bunlara bir yirmi iki yıl verin yine doymaz bunlar.” ifadelerini kaydetti. 

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, sözlerinin devamında CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba için yürütülen algı operasyonlarına da değinerek “Sosyal medyada AK Parti’ye kızıp, yok ben kime oy verecem, Veli Ağbaba’ya oy verecem. Veli Ağbaba beş dönemdir vekil. Malatya’nın bu halde olmasının, bu hale gelmesinin bir sebebi de Veli Ağbaba. Veli Ağbaba’yı gördünüz mü arkadaşlar bir gün AK Parti il binasının önüne çıkıp, önüne gidip sen yanlış yapıyorsun dediğini duydunuz mu? Yok diyemez çünkü işine geliyor.” dedi.

Vatandaşların sorunlarını dile getirmelerinin ardından, İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ali Helvacı’nın seçim çalışmalarına katılan Servet Kutan ise Helvacı ve deprem sonrası Malatya için bestelediği türküleri seslendirdi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar