SON DAKİKA

Büyükşehir yol yaparken yüzde 40 tasarruf ediyor

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, yol çalışmalarında silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamasını yürüttüklerini belirterek, “Bu uygulama ile sıcak asfalt uygulamasına göre yüzde 40’lık bir tasarruf sağlanmış oldu. Yaptığımız çalışmalar Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği tarafından da imalatlarımız takip edildi” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla ilk olarak Kızılay Üretim Merkezi içerisindeki bağlantı yollarında uygulanan ve akabinde Erenli Mahallesi Turgut Özal Bulvarında da uygulanan silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmaları tamamlandı.

Battalgazi ilçesine bağlı Kamıştaş-Düzyol ve Alhanuşağı mahallelerinin de faydalandığı Turgut Özal Bulvarındaki çalışmalar Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan yatay ve düşey işaretlemeler sonrasında sürücülerin hizmetine açıldı.

-"Belediye bütçesinin en büyük gideri"

Turgut Özal Bulvarı üzerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Yol ve Altyapı Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, “Malatya ili genelinde asfalt konusunda halkımız büyük talepleri var. Sorumluluk alanımızda bulunan yol ağlarında çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. Ayrıca sorumluluk alanımızda bulunmayan İlçe Belediyelerimizin sorumluluk alanında bulunan yol akslarında da çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Belediye bütçemizin en büyük gider kalemlerinden birini Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığının daha ekonomik şartlarda imalat yapabilmesi için araştırmalarımız devam ediyordu." dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, yol çalışmalarında silindirle sıkıştırılmış beton uygulamasını yürüttüklerini belirterek, “Bu uygulama ile sıcak asfalt uygulamasına göre yüzde 40’lık bir tasarruf sağlanmış oldu. Yaptığımız çalışmalar Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği tarafından da imalatlarımız takip edildi” dedi.

-"Yüzde 40’lık bir tasarruf sağlanmış oldu"

Yol ve Altyapı Dairesi Başkanı M. Hakan Demir şöyle devam etti; "Bu yıl ilk defa daha önce Karadeniz illerinde uygulanmış olan silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması kapsamında Malatya ilinde de çalışmalar başlattık. Bu kapsamda Erenli Mahallemizde de silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmamızı bitirdik. Bu yolumuzun testleri ve kontrolleri yapıldı. Bu yolumuzda Ulaşım Hizmetleri Dairesi tarafından yapılan yatay ve düşey işaretleme çalışmaları sonrasında hizmete açmış bulunmaktayız. Bu uygulama ile sıcak asfalt uygulamasına göre yüzde 40’lık bir tasarruf sağlanmış oldu. Yaptığımız çalışmalar Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği tarafından da imalatlarımız takip edildi. Vatandaşlarımıza ve bu yolu kullanacak olan sürücülerimize hayırlı olmasını diliyorum. Her zaman yanımızda olan ve çalışmalarımızda bizlere verdiği destekten dolayı da ayrıca Sayın Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum."

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar