SON DAKİKA

Çakır'dan Türkiye Kamu-Sen'e Ziyaret 

Çakır'dan Türkiye Kamu-Sen'e Ziyaret 
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Türkiye’nin her alanda ciddi adımlar attığını ve önemli başarılar yakaladığını ifade ederek “Biz, büyük ve güçlü Türkiye gayesi ile çıktığımız bu yolda bugüne kadar milletimizin refahını artırma ve ülkemizi daha çok kalkındırma gayesi içinde olduk. Aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır beraberinde, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cem Erdem ve partililerle birlikte Türkiye Kamu-Sen Malatya İl Temsilcisi Önder Akgül’ü ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Kamu-Sen Malatya İl Temsilcisi Önder Akgül, “Türk Ulaşım Sendikası ve Türkiye Kamu-Sen olarak sahadaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Devlet Demiryollarının Türkiye'de 7 bölgesi var. Bunlardan 5’incisi Malatya. İlimiz dahil 12 ile hizmet etmekteyiz. Bölgemizde en çok taşımacılık yük taşımacılığı alanında. 2021 yılında 6 milyon ton yük taşıdık. 100 tırın yükünü biz bir seferde götürüyoruz. Bu çok düşük bir maliyet demek. 2021 yılın 7’inci ayından sonra yolcu treni seferleri başlamıştı, bu süreçte de 200 bin yolcu taşıdık. Yıllık 600-700 bin civarında yolcu taşıyoruz. Türkiye'de en çok taşıma yapan 2’inci bölgeyiz. Bölgemize en güzel hizmeti vermek için elbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “Türk Ulaşım-Sen ve Kamu-Sen’i ziyaret ettik. 12 ile hizmet veren bir camia ve en köklü kuruluşlardan bir tanesi. Biz de sık sık kendilerini ziyaret edip istişarelerde bulunuyoruz, çalışmalar yapıyoruz. Özellikle son dönemde bölgede artan madenciliğin yerine ulaştırılması noktasında lojistik olarak ciddi emekleri ve gayretleri var. Hem onların hem de bizim en büyük talebiniz bölgemize bir an önce hızlı trenin gelmesi. Bölgenin gelişmesi noktasında bu çok önemli. Ben bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyorum çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da, Malatya'ya son 19 yılda ulaşım alanında yaklaşık 9 milyar TL yatırım yapıldığını ifade ederek, “İlimizde bu alanda önemli gelişmeler yaşanıyor. Havaalanında yeni terminal binası yapıyoruz. Yeni terminal binası ile yıllık yolcu kapasitesi 2,5 milyona çıkacak. Terminal binamız hem daha konforlu hale gelecek hem de seyahat edecek yolcularımıza daha kaliteli hizmet vereceğiz. Projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Bölgede demiryolu alanında da önemli bir sirkülasyon var. Hem yük alanında hem yolcu taşıma alanında çok önemli rakamlar mevcut” ifadelerini kullandı.

Hızlı trenin Malatya için çok önemli olduğunu aktaran Çakır, “Bu alanda son 15 yıl içerisinde çok ciddi yatırımlar yapıldı. Tabii Malatya’mızın da hızlı tren güzergahına alınması hepimizin ortak beklentisi. Projenin ihalesi yapıldı. Programa alınması için önümüzdeki süreçte takipçisi olacağız. Bunun yanında yeni terminal binamızın 2023 yılı içerisinde açılmasını bekliyoruz. Malatya'daki her yatırım çok önemli. Adliye Sarayı yatırım programına alındı. Bunlar Malatya'yı bölge yapacak önemli yatırımlar. Bunun yanında çevre yolumuzun bu süreç içerisinde yapılması da çok önemli, oranın da şu ana kadar yaklaşık yüzde 57’si tamamlandı. 2023 yılının sonuna doğru açılacak” diye konuştu.

Çakır, konuşmasında istişarenin önemine vurgu yaparak, “Bu ziyaretlerimizin amacı kurumlar arası koordineyi ve Malatya’mızın daha güzel hizmet almasını sağlamak. Biz fırsat buldukça bu tür kuruluşlarımızla bir araya geliyor ve onların taleplerini dinliyoruz. Aslında şehrin yönetilmesi konusunda bu tür ziyaretler çok önemli, yine bilgi alışverişinde bulunmak çok önemli. Ben bu vesile ile kendilerine çok teşekkür ediyorum çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Gündeme dair de açıklamalarda bulunan Çakır, Türkiye’nin büyük bir atılım içerisinde olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Liderliğinde ülkemizi daha çok kalkındırmak ve büyütmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Türkiye son 20 yılda olduğu gibi bu gün de yoluna büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Hangi alana bakarsak bakalım ülkemiz önemli adımlar atıyor. Pandemi döneminde bile durmadık. Bir yandan salgından vatandaşlarımızı korumak için tedbirler alırken bir yandan da yatırımlarımıza devam ettik, ihracatımızı ve istihdamımızı artırdık. Bu dönemde yerli aşımızı üreterek insanlığın hizmetine sunduk. Yerli istihbarat gemisini denize, cep haberleşme uydumuzu uzaya gönderdik. Türkiye İHA’larıyla, TİHA’larıyla, SİHA’larıyla dünyada rekabet edebilen bir ülke haline geldi. Bugün, yerli aracımız TOGG Amerika’da Tüketici Elektroniği Fuarı’nda 2022'nin en iyi 20 markasından biri seçildi. Bunlar çok önemli şeyler. Her alanda ciddi adımlar atıyoruz ve önemli başarılar yakalıyoruz. Biz, büyük ve güçlü Türkiye gayesi ile çıktığımız bu yolda bugüne kadar milletimizin refahını artırma ve ülkemizi kalkındırma gayesi içinde olduk. Aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize daha güzel hizmetler yapmak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

BURAYI TIKLAYIN...MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNE ULAŞIN...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar