SON DAKİKA

Çalışkan MEM Müdürü görevden alınıyor,  göreve gelmeyen Rektör korunuyor...

Çalışkan MEM Müdürü görevden alınıyor,  göreve gelmeyen Rektör korunuyor...
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut’un haftalarca görevine gelmemesi ve hakkındaki onca usulsüzlük iddialarına rağmen korunurken, henüz 1.5 yılda önemli çalışmalara imza atan Malatyalı Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ise görevden alındı.  Ortaya çıkan tablo vatandaşlara şu yorumu yaptırdı; “Malatya’da çalışan, dürüst, namuslu bürokrat istenmiyor, ama  ne kadar tembel ve usulsüzlüklerle anılan bürokrat varsa onlar korunuyor.”

 

-Malatya’ya Malatyalı müdürü yakıştırmadılar…

Bingöllü olan ve Malatya’da 7 yıl görev yapmasına rağmen adıyla anılan önemli bir projesi konuşulmayan, Malatya’daki başarısızlığına rağmen Balıkesir’e asaleten atanan Ali Tatlı’dan sonra  Malatya Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Malatyalı Battal Kanbay, 1.5 yıl sonra Ankara’da bakanlık bünyesine göstermelik bir atama ile görevden alandı.

6.8 şiddetindeki deprem sorasında başladığı görevinde önemli projelere imza atan, okulların yeniden yapımını ve yeni okul projelerinin Malatya’ya kazandırılması konusunda çalışmalar yürütün Battal Kanbay, eğitim yılı sonu bile beklenilmeden Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

Görevden alınan Malatyalı Battal Kanbay’ın yerine ise Rizeli bir kadın müdür atandı.

 

-Göreve gelmeyen ise korunuyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörü olduğu halde üniversitesine tam 40 gün sonar geçen haftalarda gelip 2 gün kalan Rektör Aysun Bay Karabulut, hem göreve gelmemesi, hem de hakkındaki onlarca usulsüzlük iddialarına rağmen korunuyor. Bir yandan göreve gelmeyen bir bürokrat korunurken, diğer yandan çalışan ve görevini başında olan bir bürokratın görevden alınması dikkat çekiyor.

-“Malatya’da dürüst bürokrat istenmiyor”

Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına karşı vatandaşlar tepki göstererek, “Malatya’da çalışan, dürüst, namuslu bürokrat istenmiyor, ama  ne kadar tembel ve usulsüzlüklerle anılan bürokrat varsa onlar korunuyor.” İfadelerini ileri sürdüler

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar