SON DAKİKA

Cep telefonu satışı yapan esnafların talepleri için dosya hazırlandı

Cep telefonu satışı yapan esnafların talepleri için dosya hazırlandı
A- A+

Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, market, AVM ve teknoloji mağazalarında müşterilere cep telefonu ve diğer satışlarda tanınan bireysel kredi kullandırma imkanı ve taksitlendirme uygulamasının  cep telefonu ve teknolojik ürün satan küçük esnaflar içinde gerçekleştirilmesi istedi.

Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Halil İçen, oda üyesi cep telefonu ve teknolojik ürün satan esnafların piyasada karşı karşıya kaldığı haksız rekabet şartlarını düzeltilmesi için hazırladıkları dosyayı Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’e sundu.

Keskin, oda üyelerinin sorunlarını takip ederek dosya hazırlayan Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini tebrik ederek, “Piyasada hiçbir esnafımızın haksız rekabet şartlarına maruz kalmasını istemiyoruz. Bu konu da her alanda çalışma yürütüyoruz. Bankaı yada finans kuruluşlarının mağaza ve AVM’ler için tanımış olduğu satış imkanlarını esnaflarımız için de uygulamaya koymalı. Bu konu TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken öncülüğünde girişimlerimiz bulunuyor. Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın talep dosyasını sonuç alana kadar takip edeceğiz” dedi.

Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Halil İçen, “Odamıza telekomünikasyon cihazları ticareti ile kayıtlı bulunan esnaflarımızın uzun süredir yaşadıkları telefon satışında taksitlendirme problemleri bulunmaktadır.  Geçmiş yıllarda cep telefonu, tablet, bilgisayar ve benzer ürünlere kredi kartı taksit yasağı getirilmesi bu ticaretle uğraşan esnaflarımızın işlerini önemli ölçüde sekteye uğratmıştır. Bunun yanında market, AVM ve teknoloji mağazaları bireysel kredi altında kredi kullandırarak cep telefonu satışı ve faturaya ek taksitli satışlar yapmaya devam ettiler. Bu çifte standart esnaflarımızın bu zor rekabet ortamında mücadele etmesini bir kenara bırakın ayakta dahi kalmasını zorlaştırmaktadır. Cep telefonu ve teknoloji ürünü satışı yapan esnaflarımızın yaşamış olduğu sorunların çözümü bu alanda faaliyet gösteren esnaflarımızı ve çalışanlarını büyük oranda rahatlatacaktır” ifadelerini kaydetti.

MALATYA'NIN GÜNDEMİNDEKİ VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar