SON DAKİKA

CHP İl Başkanlığına Barış Yıldız atandı

CHP İl Başkanlığına Barış Yıldız atandı
A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığı’na partinin eğitimden sorumlu il başkan yardımcısı Barış Yıldız atandı.
24 Aralık 2022 tarihinde milletvekili aday adayı olmak amacıyla istifa eden Enver Kiraz’dan boşalan il başkanlığına Genel Merkez tarafından Barış Yıldız atandı. Yıldız’ın il başkanlığına atanmasını ilgili önceki dönem il başkanı Enver Kiraz sosyal medya paylaşımından duyurdu.
Kiraz, “Malatya il başkanımız olarak atanan daha önce gençlik kolları başkanım, bu dönemde yol arkadaşım, değerli kardeşim Barış Yıldız'ı kutluyor, başarılar diliyorum.” dedi.
CHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada Yıldız’ın 12 Ocak Perşembe günü saat 12.00’da görevi devir alacağı belirtildi.

-Barış Yıldız kimdir?

19 Mayıs 1986 yılında Malatya’da dünyaya gelen Barış Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olduktan sonra Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi programında yüksek lisans yaptı. Ekonomi, girişimcilik, insan kaynakları, liderlik, danışmanlık, sosyal medya gibi alanlarda eğitim alan Yıldız, Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu ve Gençlerle Yeni Yollar ve Yeni Süreçle adlı iki önemli uluslararası siyaset okuluna katıldı.

İş hayatına ‘Sosyal Medya Danışmanı’ olarak başlayan Yıldız, eğitim ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren Malatya Kariyer Atölyesinin kuruculuğunu yaptı. Kurumsal eğitimlerde düzenleyen Barış Yıldız, 2021 ve 2022 eğitim-öğretim yılında uluslararası bir programı uygulayan örnek oluşturabilecek ‘Yıldız Çocuklar’ anaokulunu hayata geçirdi.

Üniversite hayatına başladığı ilk yıl Çalışma Ekonomisi Bölüm Kulübü’nün koordinatörlüğünü yapmış daha sonra Cumhuriyet Üniversitesinde Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş ‘Çağdaş Düşünce’ kulübünü kurarak, kurucu başkanlık yapan Yıldız, Atatürkçü Düşünce Derneği Sivas Şubesinde gençlik kolunu kurarak kurucu başkan olarak seçildi. Barış Yıldız, Sivas örgütlenmesinden sonra Doğuda ADD şubelerinde gençlik kolu kurmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları MYK üyeliği görevine atandı. Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında 2 dönem Sivas, 2 dönem Malatya genel kurul delegesi olarak seçilen Yıldız, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisinde görev aldı.

2009 yerel seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Sivas İl Başkanlığı görevine atanan Yıldız, 2010 yılında Gençlik Kolları Parti İçi Eğitimden Sorumlu Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak 30’dan fazla İl örgütünde çalışma yaparak, eğitim verdi. Lisans öğrencilik hayatı bitince ailesinin yanına Malatya’ya dönen Yıldız, 012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları Malatya İl Başkanlığına atandı ve 2 dönem CHP Malatya İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

2012 yılından beri parti okulu eğitmeni olarak Malatya başta olmak üzere birçok ilde eğitim veren Yıldız, 2017 Aralık ayında Yapılan İl Kongresinde Yönetim kuruluna ve Kurultay delegeliğine seçildi.

Barış Yıldız, 2022 yılının Ağustos ayında ‘Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Doğu Sorumlusu’ olarak atandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar