SON DAKİKA

Depremzedelere hak sahipliği için ek süre verildi

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, "Yeni bir adliye binasına ihtiyacımız var. 24 Ağustos‘ta ihalesi yapıldı ama yüksek teklifler nedeniyle iptal edildi. İnşallah 1 ay sonra açık ihale şeklinde yapılacak. Aralık ayında ihalesine çıkartacağımız Adıyaman -Çelikhan Malatya-Yeşilyurt yolunun ihalesini de aralık da yaptıracağız. " dedi.

Depremzedelere hak sahipliği için ek süre verildi
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Hak sahipliği başvuru süresi yeni bitti. Ama geç kalanlar için ek süre verildi, geç kalanlar dilekçelerini verebilirler.” dedi.

İlçe ve mahalle ziyaretlerini sürdüren AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, bu kapsamda gittiği Yeşilyurt İlçesine bağlı Tohma’da vatandaşlarla bir araya geldi.


Tohma Kültür Merkezi’nde bir konuşma yapan Tüfenkci, önemli açıklamalarda bulundu.

Depremin yaralarını sarmaya çalıştıklarını kaydeden Tüfenkci, “Malatya’nın yeniden inşası ve ihyası noktasında gerek yaraların sarılması, gerek enkazların kaldırılması, gerekse de rutin işlerin devamı noktasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde canla başla, milletvekillerimizle, teşkilatımızla, başkanlarımızla gayret gösteriyoruz. Yıkım çok fazla. Malatya’nın üçte biri ağır hasar ve yıkık veya acil yıkılması gereken binalardan oluşuyor. Şehrin kalbi sayılan ticaret merkezlerimizin tamamı neredeyse yıkıldı. Bunların yeniden yapılması gerekiyor”  diye konuştu.


Tüfenkci, hak sahipliği başvuru süresiyle ilgili de konuşarak “Hak sahipliği başvuru süresi yeni bitti. Ama geç kalanlar için ek süre verildi, geç kalanlar dilekçelerini verebilirler. Geçtiğimiz MKYK toplantısında sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettim. Bu sürenin uzatılması ve hak mahrumiyetilerine yol açmaması için Cumhurbaşkanımız da talimat verdi ve süre uzatıldı, dilekçeleri kabul ediyorlar” ifadelerini kullandı.

İptal edilen yeni adliye binası ihalesinin yeniden yapılacağını belirten Tüfenkci, “Yeni bir adliye binasına ihtiyacımız var. 24 Ağustos‘ta ihalesi yapıldı ama yüksek teklifler nedeniyle iptal edildi. İnşallah 1 ay sonra açık ihale şeklinde yapılacak. Aralık ayında ihalesine çıkartacağımız Adıyaman -Çelikhan  Malatya-Yeşilyurt yolunun ihalesini de aralık da yaptıracağız.  Buda bizim için önemli, en azından iki deprem geçiren şehrin birbirine yakınlaşarak hem ticari ivmelerin arttırılması hem de deprem yaralarının hızlı sarılması noktasında bu Malatya için de Adıyaman için de çok önemli projelerden birisi. Organizenin arıtması ve yeni yatırımların gelmesi noktasında bunları da takip ederek Malatya’nın depremden önceki sıkıntılarının da giderilmesi adına gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • fatih (3 ay önce)
    Sayın Bülent Tüfenkçinin hak sahipliği konusunda 2. bir uzatma yapıldı haberini alır almaz AFAD'-a koştum ama böyle bir bilgi yok dediler, böyle bir uzatma olursa diye her ihtimale karşı bir dilekçe verdim. Demem o ki- ortaya bir haber atıldı ama arkasında duran yok, araştıran yok, peşine düşen yok. Madem yaptınız bir haber sonuna kadar takipçisi olun ve biz mağdurlara güzel bir haber verin lütfen.
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar