SON DAKİKA

"Devletimiz, milletimizi yalnız bırakmıyor"

A- A+

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Malatya’da kurulan konteyner kentlerini ziyaret edip, depremzedelerle sürekli iletişim halinde olan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak; Samanköy, TCDD ve Gündüzbey Konteyner Kentleri'ni kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ölmeztoprak, afetzedelerle doğrudan iletişim kurarak, sorunlarına destek sağlamaya odaklandı. Vatandaşların ihtiyaçlarını dikkatlice dinleyen Ölmeztoprak, özellikle çocuklarla yakından ilgilenerek destek sağladı.

Milletvektili Ölmeztoprak, Samanköy’ deki Konteyner Kent'e 3115 konteynerde 8448 vatandaşın yerleştirildiğini, Gündüzbey Konteyner Kenti'nde 142 konteynerde 496 vatandaşın bulunduğunu ve TCDD Konteyner Kenti'nde ise 290 konteynerde 290 ailenin barındığını belirtti. 

 Ölmeztoprak, Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgedeki depremzedeleri düzenli olarak ziyaret ettiklerini, depremzedelerle sürekli bir dayanışma içinde olduklarını ve devletin bu süreçte sağladığı devamlı destekten bahsederek, "Devletimiz; milletimizi yalnız bırakmıyor. Hak sahibi olan vatandaşlarımızın evleri de, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi kısa sürede inşa edilecek inşallah." dedi.

Ölmeztoprak, depremzedelerin karşılaştığı güçlükleri ve taleplerini dikkatlice dinleyerek, bu süreçte devletin sürekli olarak yanlarında olduğunu ve destek sağladığını belirtti. Ziyaretler sırasında, mevsimsel şartlar nedeniyle oluşan talepleri alıp, ihtiyaçların acilen karşılanması noktasında ilgili kurum ve kuruluşlarla detaylı diyaloglar kuran  Ölmeztoprak, ısıtıcılar, giyim yardımları ve benzeri ihtiyaçların, ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından karşılanacağını, bundan sonraki süreçte de ek taleplerin hızlıca karşılanmaya devam edeceğini söyledi. 

Ayrıca, Milletvekili Ölmeztoprak'ın ziyaretlerine; Ak Parti yönetiminden İlhan Doğan ve Abdullah Duran, Malatya Yeşiltepe'liler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Özcan Gözene, Malatya Muhtarlar Dernek Başkanı Şahin Demirci, Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük eşlik etti.

  • bülten / malatyayenises 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar