SON DAKİKA

Diyarbakır Devlet Bahçeli Ormanı için Malatya’dan fidan desteği

Diyarbakır Devlet Bahçeli Ormanı için Malatya’dan fidan desteği
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Yönetimi'nin, kentte kuracağı hatıra ormanına Devlet Bahçeli'nin ismini verileceğini açıklamasının ardından Malatya’dan da fidan desteği verildi.

 

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın öncülüğünde Kırklar Dağı'nda tarihi surlara bakan tepenin yamaçlarındaki 210 dönümlük araziye "Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı" yapılıyor.

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından Diyarbakır’da oluşturulacak olan Devlet Bahçeli Ormanı için MHP Malatya İl Başkanlığı tarafından da  fidan desteği verildi.

 

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı sosyal medya hesabından Diyarbakır’a gönderilen fidanların fotoğraflarını paylaşarak, “MHP #Diyarbakır il başkanlığımızın yaptıracağı Devlet Bahçeli hatıra ormanı için #Malatya il başkanlığı olarak 120 fidan Diyarbakır’a gönderildi.” açıklamasını yaptı.

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin adının verileceği münezzeh bir orman alanı için MHP Malatya İl Teşkilatı olarak fidan desteğinde bulunma kararı aldık. Bugün 120  fidanımız Diyarbakır’a doğru yola çıktı. Şehitlerimizin adlarının fidanlara verileceği bu ormanda, bizim de katkımız olsun istedik.” dedi.

MHP İl Başkanı Samanlı’nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

“Biliyorsunuz yakın bir zamanda Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanımız ve kıymetli dostum Cihan Kayaalp, Diyarbakır’da oldukça güzel bir girişimde bulundu. Bölgedeki tüm provokasyonlara rağmen Genel Başkanımızın adının verileceği bir orman alanı belirledi ve on bin fidanlık bir alanda çalışmalara başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin adının verileceği münezzeh bir orman alanı için MHP Malatya İl Teşkilatı olarak fidan desteğinde bulunma kararı aldık. Bugün 120  fidanımız Diyarbakır’a doğru yola çıktı. Şehitlerimizin adlarının fidanlara verileceği bu ormanda, bizim de katkımız olsun istedik.

PKK’nın en büyük destekçisi ve Kürt halkımızı provakasyon ile galeyana getirmeyi amaçlayan HDP ve yine aynı maksadı güden bazı STKlar Diyarbakır’da Devlet Bahçeli’nin adının verildiği bir orman fikrine tahammül edememiş ve şiddetle karşı çıkmışlardır. Bu konuya ilişkin karşıtlıkları açıklamalarla sınırlı kalmamış; her türlü nifak tohumunu serpmek için ellerinden geleni yapmışlardır. Bunlara rağmen yöre halkı hiçbir şekilde söylenenlere tamah etmemiş, bu yolda büyük emekler veren MHP Diyarbakır İl Başkanımız Cihan Kayaalp de dik duruşu ile bizlerin gurur timsali olmuştur.

Kıymetli dostum Cihan Başkanın ‘Her bir fidana şehit düşen güvenlik görevlilerimizin adını vereceğiz. Bilerek bazıları işi politik alana çekiyor; ama tamamen insani bir şey ve tamamen Diyarbakır’a hizmet maksatlı bir çalışma, Devlet Bahçeli de Türkiye’ye mâl olmuş önemli bir isim.’ Açıklamasına binaen biz diyoruz ki; gerçekten çok ince düşünülmüş ve hassasiyetle çalışılmış bu projeye, ülke genelindeki tüm teşkilatlarımız destek vermelidir. Cihan Kayaalp’in özverili çalışması herkesin malumudur, buna kayıtsız kalınmamalıdır.”

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar