SON DAKİKA

"Düşüncelerini Yunus Emre tarzında dile getirmiştir’’

A- A+

Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu organizasyonunda “Niyazi Mısri Haftası” münasebetiyle devam eden programlar kapsamında Ensar Vakfı’nda Niyazi Mısri konferansı ve Tasavvuf Musikisi Dinletisi programı ve Malatya Kernek Karagözlüler Cami’sinde Mevlit programı gerçekleştirildi.

Ensar Vakfı’nda gerçekleşen Niyazi Mısri Konferansı programına Malatya Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Aydemir, Ensar Vakfı Başkan Yardımcısı Ali Karayel ve öğrenciler katıldı.

Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Aydemir,  “Niyazi Mısri Çalışma Grubu olarak Niyazi Mısri’nin manevi değerlerinden yararlanmak, Malatyalı Niyazi Mısri’yi Malatya kamuoyu başta olmak üzere tüm kesimlere tanıtmak ve şehrimize din turizmi açısından katkı sunmak amacıyla çalışmalar yapıyoruz” dedi.

‘’Niyazi Mısri’’ konulu konferans veren Niyazi Mısri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazmi Özerol, Niyazi Mısri’nin hayatı, düşünce dünyası ve yaşadığı dönemin kültürel özellikleri hakkında bilgiler verdi. Niyazi Mısri’nin sürgün hayatını da anlatan ve bu dönemde yazmış olduğu eserlere değinen Özerol, ‘’Türk tasavvuf edebiyatının şiir dünyasının en büyük şairlerinden biri olan Niyazi Mısri,  duygu ve düşüncelerini Yunus Emre tarzında dile getirmiştir’’ dedi.

Konferans programının ardından tasavvuf musikisi dinletisinde Niyazi Mısri’nin bestelenmiş eserleri seslendirildi.

Aynı zamanda 16-22 Mart Niyazi Mısri Haftası dolayısı ile Malatya Karagözlüler Camisinde Niyazi Mısri için Mevlit programı düzenlendi. Mevlit programına Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Vahap Erdem, Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan,  Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Murat Kılıç ve vatandaşlar katıldı. Programın sonunda vatandaşlara mevlid şekeri ikram edildi.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar