SON DAKİKA

Düzenleyen Cumhurbaşkanlığı, rektör burada da yok!..

Düzenleyen Cumhurbaşkanlığı, rektör burada da yok!..
A- A+

Ankara’daki şahsi her türlü ziyaretini üniversitenin kurumsal sosyal medya hesaplarında paylaştıran Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve MTÜ’nün de paydaş olduğu “Güneydoğu Kariyer Fuarı”nın açılışına katılmadığı gibi, etkinliğin üniversitenin sosyal medya hesaplarında duyurusu bile yapılmadı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla düzenlenen, “Güneydoğu Kariyer Fuarı”, İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin de aralarında yer aldığı 10 paydaş üniversite ile Elazığ’da Fırat Üniversitenin ev sahipliğinde başladı ve sona erdi. Açılış törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay katılırken, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut katılmayarak, yerine rektör yardımcısı Prof. Dr. Serdar Karaca’yı gönderdi.

Rektör Aysun Bay Karabulut’un Ankara’daki sıradan ziyaretlerinin bile bilgisinin bile paylaşıldığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin bu etkinliğine ilişken herhangi bir duyuru yada bilgi paylaşımı yapılmadı.

-Malatya'da en son 9 Şubat’ta göründü!..

Bu arada, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut, rektörü olduğu Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde en son 9 Şubat 2022 tarihinde fotoğraf verdiği ve o tarihten sonra üniversiteye uğramadığı bildiriliyor.

-İnönü Üniversitesinin açıklaması

Bu arada, İnönü Üniversitesi’nden yapılan haber bülteninde şu bilgiler paylaşıldı;

“Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen fuarın açılış programına İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Rektör Danışmanı ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Akdemir, Kariyer Merkezi personelleri ile üniversitemizin farklı bölümlerinden 600’ü aşkın öğrenci katıldı.

Öğrenci ve Mezunlara Kariyer Planlamaları Hakkında Bilgilendirme

Güneydoğu bölgesindeki 10 üniversitenin paydaş olarak yer aldığı fuarda öğrenci ve mezunlar, kamu ve özel sektör temsilcileri ile bir araya gelerek kariyer planlama, staj yeri ve iş bulma, mülakat teknikleri, atölye çalışmaları, uygulamalı simülasyon eğitimi gibi konularda bilgi aldılar. Fuarın paydaşları arasında yer alan İnönü Üniversitesi fuar kapsamında stant açtı. Ziyaretçiler stant alanını gezerek bölümler, etkinlikler ve Kariyer Merkezi faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.”

MALATYA'NIN GÜNDEMİNDEKİ VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar