SON DAKİKA

Erdoğan ile çekilen o fotoğrafta Malatya'da sadece 2 kişi siyasette kaldı

Erdoğan ile çekilen o fotoğrafta Malatya'da sadece 2 kişi siyasette kaldı
A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin yerel seçim aday belirleme sürecinde parti genel merkezinde Malatya’daki AK Partili belediye başkanları ile çektirdiği hatıra fotoğrafında sadece 2 kişi yeni döneme belediye başkanı olarak girdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,22 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da yerel seçim aday belirleme sürecinde Malatya’daki parti teşkilatı ve belediye başkanları ile bir araya gelerek temayül yapmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel merkezinde yaptığı toplantıya dönemin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kale Belediye Başkanı Murat Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay hatıra fotoğrafında yer almıştı. 

Hatıra fotoğrafında sadece Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ve Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmiş, bunlardan Nevzat Öztürk seçimi kaybederken, Hakan Bay ve Mikail Sülük ise yeni dönemde görev yapacak fotoğraftaki  tek 2 isim oldular. 

Fotoğraftaki isimlerin durumu şu şekilde;

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan: Aday gösterilmedi

Kale Belediye Başkanı Murat Koca: Aday gösterilmedi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar: Aday gösterilmedi

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük: Aday gösterildi, sesçimi kazandı 

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan: Aday gösterilmedi

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk: Aday gösterildi, seçimi kaybetti 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder: Aday gösterilmedi

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt: Aday gösterilmedi

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay: Aday gösterildi, seçimi kazandı

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar