SON DAKİKA

Eski büyükelçi Malatya'da Filistin'e yardım çadırı görünce çılgına döndü, çıldırdı...

A- A+

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve eski büyükelçi Öztürk Yılmaz, geldiği deprem bölgesi Malatya’da Filistin’e yardım amaçlı kurulan kermes çadırını görünce hakarete varan açıklama ve ifadelerde bulunarak adete çıldırdı. 

Malatya’da binde 1 oyu bile olmayan Malatya’ya gelen Yenilik Partisi Genel Başkanı, eski büyükelçi Öztürk Yılmaz, Filistin topraklarını işgal eden ve şuanda soykırım yapan İsrail’in saldırıları karşısında Filistinlilere destek amaçlı olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatyapark AVM önünde kurulan ve STK’lar tarafından kullanılan çadırı görünce, hakaret ve tepkisini dile getirdiği özel video çekimi yaptı.

- Filistin’e yardım yapan Malatyalıları görünce çıldırdı…

Öztürk, sosyal medya hesabından, “İnanılır gibi değil, Malatya'da şehrin tam göbeğine depremzedelere değil, Filistin'e yardım çadırı kurmuşlar! Pek çok vatandaş çadır bulamıyor! Aç, susuz ve işsizler bu çadırın önünden geçip Filistinlilere yardım toplayan siyasal islamcıların   "merhamet"  vaazını dinliyor! Gel de isyan etme! Depremzedelere sahip çıkalım! Önce kendi vatandaşımız!” ifadelerini kullanarak, çadır önünde çektiği  videosunu paylaştı.

-Malatyalıların Filistin’e yardım etmesini utanç verici buldu

Malatyalıların depremi yaşamış olmalarına rağmen soykırıma uğrayan Filistinlileri düşünmelerinden çok büyük rahatsızlık duyan Öztürk Yılmaz, paylaştığı videosunda şu ifadeleri kullandı, “Malatya’dayız şuanda. Milet çadır bulamıyor, konteyner bulamıyor, ama Filistin’e yardım toplanıyor. Belediye yardım çadırı kurmuş (Malatya Büyükşehir Belediyesi)  insanlar yardım toplamaya çalışıyorlar.  Utanç verici bir şey. Sen önce kendi insanına bak. Bak burada mahallerde insanlar, göçük altında kalan insanların çocukları ekmek bulamıyorlar, ev bulamıyorlar, su bulamıyorlar. Ekmek bulamıyorlar, aymaz insanlar burada Filistin çadırı kuruyorlar. İstanbul’da yapın kardeşim, Malatya’da kurmuşlar. İnanılır gibi değil .İşte siyasal İslamcılar bu, ayranı yok içmeye, böyle gidiyor.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar