SON DAKİKA

Esnaf Heyetinden Valilik ve Büyükşehire Ahilik Ziyareti

Esnaf Heyetinden Valilik ve Büyükşehire Ahilik Ziyareti
A- A+

Esnaf Heyetinden Valilik ve Büyükşehire Ahilik Ziyareti

Ahilik Kültür Haftası ve Ahilik Bayramı dolayısıyla Malatya'da esnaf heyeti, Vali Hulusi Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

VALİYE ZİYARET

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek ve Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Vali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren, desteklerinden ötürü Vali Şahin’e teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şahin, Ahilik Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen ziyaretten dolayı heyete teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

GÜRKAN'A ZİYARET

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ile Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek, 35’inci Ahilik Kültür Haftası kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, “ Ahilik Kültür Haftası nedeniyle Başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımız her zaman esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olmuştur ve olmaya da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinde yaptığı çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Malatya’da iki caddemiz vardı. Ama şu anda Malatya’nın her tarafında yollar açılıyor ve asfaltlanıyor. Bizleri kabul eden Sayın Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Mahrukatçılar Odası Başkanı Orhan Özbek ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman esnafımızın yanında olmuştur. Sayın Başkanımızın yapmış olduğu hizmetleri anlatmaya gerek yok. Gerçekten Malatya’ya çağ atlattı. Büyükşehir Belediyelerine baktığımız zaman Sayın Başkanımızın çalışmaları her zaman örnek alınıyor. Bu çalışmalardan dolayı esnaflarım adına tekrar Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Esnafın fedakâr ve cefakâr olduğunu dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Ahi Evran’ı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Bu hafta Ahilik Haftası, esnafımızın haftası olarak kutlanmaktadır. Ahi Evran esnafımızın kriterlerini belirlemiş ve Anadolu’da esnaf teşkilatını örgütlemiştir. Bu örgütlenmeyi gerçekleştirirken de kriterler koymuştur. Eline, beline, diline sahip ol ifadesi Hacı Bektaş Veli’nin temel düsturudur. Sofranın açık olması, kapının açık olması, dilinin her şeyi söylememesi, kulağın her şeyi duymaması anlamında cömertlik anlamında dürüstlük anlamında adil ve adaletli olma anlamında da esnafımızın ehliyet ve liyakatle bir üst mertebeye yükseltilmesi noktasında ve esnafın hakkının hukukunun korunması noktasında kriterler belirlemiş. Ahi Evran’ın esnaf teşkilatları ile ilgili ve özellikle çırak, kalfa ve usta ilişkileri ile ilgili güzel bir temel atılmış. Esnafımızda bu noktada azami titizliği gösteriyor.

ESKKK Başkanımızın ifade ettiği gibi şehri yoğun bir çalışma içerisinde imar etme, ihya etmeye gayret ediyoruz. Göreve geldiğimizde şehrin tek arteri vardı. Yapmış olduğumuz anketlerde şehrin en büyük sorunu trafik olarak belirtiliyordu. Güney ve Kuzey Kuşak yolları tamamlandığı takdirde trafik sorunu Malatya’da kalmayacak. Malatya Türkiye’nin sessiz şehirler kategorisinde güvenli trafik akışına sahip illerinden biri olacak. Ayrıca otoparklarla ilgili olarak Battalgazi Belediyesinin altını o dönemde otopark olarak yaptık. Daha sonra Millet Bahçesinin altı, Millet Kütüphanesinin altı, Kent Meydanının altı, eski Şire Pazarının bulunduğu alandaki Asayiş Müdürlüğünün yerini Polis Evi yapımı karşılığında aldık ve orada da otopark yapacağız. Malatya’yı her konuda yoğun bir hizmet anlayışıyla tanıştırmaya gayret ediyoruz. Gerçekten yol medeniyettir medeniyetin insanlarla tanışması gerekir. Bu anlamda yoğun bir gayret ve çaba içerisindeyiz. Malatya hizmet belediyeciliğinde, altyapı ve üstyapı çalışmaları noktasında da Türkiye’de örnek alınan bir il. Her konuda bizlere destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün hükümet üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar