SON DAKİKA

Eşya yardımına ilişkin somut bir adım gözükmüyor

Eşya yardımına ilişkin somut bir adım gözükmüyor
A- A+

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, seçim çalışmalarını Alişar mahallesinde sürdürdü.

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, “Malatyalılarla birlikte Malatya’yı ayağa kaldıracağız, meşakkatli ve bir o kadar da güzel bir yola çıktık, Malatya’da bir destan yazacağız, rekor kıracağız. Malatya ayağa kalkacak. Battalgazi’de her şeyden önce tepeden bakmayan bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz. Şeffaf olacağız. Bu Ali Karakuş’un sizlere sözüdür. “ ifadelerini kullandı.

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş,  “Seçim gezilerimizde vatandaşlarımızın ve esnafların şahsımıza olan teveccühü bizleri fevkalade sevindirmekte ve işimize odaklanma konusunda motive etmektedir. Bu konuda Battalgazi ilçesinde yetişen bir kardeşiniz olarak, yıllardır STK’lar da üst düzey yönetici vasfında çalışmam itibari ile sorunları bilen birisiyim. Deprem gerçeğini bizzat yaşadık. Malatya’mızda kentsel dönüşümü tamamen uygulayacağız. Rantsal değil kentsel dönüşüm düsturuyla bir kent inşa edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Başkan Adayı Karakuş, “6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen yurttaşlara 1 sen önce verilen eşya yardımı parası sözü yerine getirilmedi. Eşya yardımına ilişkin somut bir adım gözükmüyor. Maalesef bu söz seçime giderken kullanılan bir propagandadan öte değilmiş. Aldığımız cevaplarda direkt olarak eşya yardımına ilişkin bir kalemin ayrıldığını görmüyoruz. Söz verildiyse tutulmalı, geçmiş dönem verilen sözler bugün tanınmıyorsa gerekli bakanlıklar çıkıp depremzedelere açıklama yapmalı. Eşya yardımlarına ek olarak; özellikle Hatay ve Malatya’da kaskosu bulunmayan ama deprem nedeniyle kullanılamaz hale gelen birçok araç var. Bu konuda da önemli bir mağduriyet oluştu. Buradaki zararın da tazmin edilmesini bekleyen birçok depremzede yurttaşımız var. Kasko durumu aranmaksızın araç sahiplerinin zararları da karşılanmalıdır” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar