SON DAKİKA

Evren, “Hükümetten sicil affı istiyoruz”

Evren, “Hükümetten sicil affı istiyoruz”
A- A+

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, “Çek, senet ve kredi kartlarından dolayı sicili etkilenen esnaf ve sanatkarlarımıza bir sicil affı çalışmalarına öncelik vermesi esnaf ve sanatkarlarımızın beklentisidir” dedi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren yaptığı yazılı açıklama da, “Hükümetin Halk Bankası kanalı esnaf ve sanatkarlara vermiş olduğu krediler ile ekonomi kırgınlığını azalmak esnaf ve sanatkarlarımızın önünü açmak için sektörlerin ekonomik sıkıntılara karşı mücadelesi etmek için hazine destekli krediler vermektedir. Hükümetin çıkardığı yasalar ile küçük esnaf ve Kobilere verilen yüzde 50 hazine destekli krediler yüzde 70 artışla destekler artırılarak kooperatif kanalı ile esnaf ve sanatkarlara krediler verilmiştir. Ekonominin canlanması için esnaf ve sanatkarlarımız sermayelerini artırmaları için Halk Bankası tarafından esnaflarımıza yüzde 7,5 faizle  500 bin TL’ye kadar kredi destekleri vermektedir. Esnaf ve sanatkarlarımıza ricamız kullanmış olduğu kredileri bilim, sanayi, teknoloji, imalat ve hammadde almalarına önem vermeleridir.” Dedi.

Evren yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti, “Kooperatifimiz Kanalı ile verilen krediye müracaat edip sırası gelen tüm esnaflarımız şartları sağladığı takdirde kredilerini kullanabileceklerdir. Krediye müracaat eden esnaf ve sanatkarlarımız geçmişte yaşamış olduğu ödeme sıkıntılarından dolayı sicil ve kredi notları düşük çıkmaktadır. Bu yüzden bu esnaflarımız hükümetin vermiş olduğu hazine destekli kredilerden faydalanabilmeleri için bir sicil affı gerekmektedir. O yüzden hükümetimizin de çek, senet kredi kartlarından dolayı sicili etkilenen esnaf ve sanatkarlarımıza bir sicil affı çalışmalarına öncelik vermesi esnaf ve sanatkarlarımızın beklentisidir. Ekonominin lokomotifi olan Esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanında olan işyeri edindirme, taşıt edindirme, ve işletme kredileri gibi her türlü hazine destekli kredi imkanı sunan, kredi kartı ile taksit ödemelerinde kolaylıklar sağlayan Hükümetimize, esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ediyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar