SON DAKİKA

Fendoğlu, “Bizi bölemezler, bizi ayrıştıramazlar”

Fendoğlu, “Bizi bölemezler, bizi ayrıştıramazlar”
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" programları kapsamındaki etkinliklerine Arguvan ve Hekimhan İlçelerinde başladı.

MHP Malatya İl Başkanlığı koordinesiyle gerçekleştirilen toplantılara; MHP Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, MHP MYK Üyeleri Ömer Ekici, Eyüp Gönültaş ve Av. Bahadır Alperen ve partili yöneticiler katıldılar.

MHP’nin Arguvan ve Hekimhan ilçelerindeki toplantıları yoğun ilgi gördü.

Arguvan ilçesindeki toplantıda konuşan MHP Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, “Bugün buraya bu programa geliş amacımız oy kaygısı değil oy derdi değil, oy içinde gelmedik.

Genel başkanımızın talimatıyla ilk etapta bu ayın sonuna kadar 131 ilçede gerçekleri anlatmaya çıktık.

Geçmişte 12 Mart 1971'de yasal olarak seçilmiş hükümete vesayetle, yazılı olarak ültimatom vererek darbe yapıldığı gündür. Geçmiş dönemlerde 10 yılda bir darbe yapıldı.  12 Mart 1971 ile 12 Eylül 1980 arasında toplam 11 hükümet kuruldu ve yıkıldı. Bugün 6’lı ganyan ve artı biri ne diyor?  Güçlendirilmiş parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem diyor. Alın size güçlendirilmiş parlamenter sistem. 10 yılda 11 defa kurulmuş yıkılmış istikrarsız hükümetler, bu mudur istediğiniz parlamenter sistem, 28 Şubat gibi bir önemli tarihte toplanacaksın ve üstüne üstlük diyeceksiniz ki ‘sözde manifestonuzda güçlendirilmiş parlamento istiyoruz biz.’ Hadi Oradan.!  Hadi Oradan!

12 Mart'ta Darbeyle yıkacaksınız milletin iradesini, sonrada getireceksiniz adına güçlendirilmiş parlamenter sistem diye vesayeti kendinize dayatacaksınız. Bu millet sizi kabul etmiyor kardeşim. 1950’den belli kabul etmiyor ve etmeyecekte. Artık Türkiye'de Bir Gerçek vardır. O da Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakının 2023’te başarı olması artık kaçınılmazdır, şarttır ve elzemdir.

Biz bu bilinçle yürüyoruz, öncelikle Cumhur İttifakında Cumhurbaşkanımızın seçilmesi ve ardından milletvekili seçimlerinin yapılmasıdır. ” dedi.

Milletvekilli Fendoğlu, Hekimhan ilçesinde düzenlene toplantıda ise yaptığı konuşma da, “CHP kuruluş amacına ve kendisini inkar eden bir siyasetle bugün Türkiye Cumhuriyetinde göreve talipse eğer, Vay bizim halimize. Allah bizi bunlardan korusun. CHP'nin tüzüğünün 1. maddesinde ‘Kuvayı milliyenin devamıdır’ diyor ve arkasından altı oku sayıyor, onlardan biride Milliyetçilik ama bugün CHP’de milliyetçilik felan bitmiş ve kalmamıştır.  Artık Türkiye'de bir gerçek vardır. O da Cumhur İttifakı'dır. Cumhur İttifakının 2023’te başarı olması artık kaçınılmazdır, şarttır ve elzemdir.  Biz bu bilinçle yürüyoruz, öncelikle Cumhur İttifakında Cumhurbaşkanımızın seçilmesi ve ardından milletvekili seçimlerinin yapılmasıdır. Bizi bölemezler, bizi ayrıştıramazlar, bizi bölmeye çalışanlara da itibar etmeyin lütfen.” İfadelerini kaydetti.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.