SON DAKİKA

Gelir İdaresi 2 bin personel alıyor

Gelir İdaresi 2 bin personel alıyor
A- A+
Reklam

Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin personel, AFAD Başkanlığı 80 personel, Dışişleri Bakanlığına 10 personel alımı yapacak.

-Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin personel 

Gelir İdaresi Başkanlığı, 2.000 Gelir Uzman Yardımcısı istihdam edeceğini duyurdu,.

Başvurular, 10 Ocak 2023 Salı günü başlayıp 19 Ocak 2023 Perşembe günü saat 17.30'da sona erecek. Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacak. 

Giriş sınavının yazılı bölümü 19 Şubat 2023 Pazar günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce www.gib.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

-AFAD 80 personel alıyor

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav, Atama, Yerleştirilme, Görev ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 43 kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı, Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 8 kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı,  Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde giriş (sözlü) sınavı ile genel idare hizmetleri sınıfına dahil 29 kadroya İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

43 kadroya Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcısı için adaylar başvurularını, 23 Ocak 2023 saat 10:00 - 30 Ocak 2023 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

8 Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Denetçi Yardımcısı  için adaylar başvurularını, 16 Ocak 2023 saat 10:00 - 23 Ocak 2023 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

29 İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı için adaylar başvurularını, 6 Şubat 2023 saat 10:00 - 13 Şubat 2023 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

-10 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alınacak

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği İşleri Uzmanlığı Yönetmeliği kapsamında merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8. dereceli kadroda görev yapmak üzere 10 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alacak.

Başvurular 26/12/2022-13/01/2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Avrupa Birliği Başkanlığı–Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden, elektronik ortamda alınacak. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

Giriş Sınavı yazılı olarak 12/02/2023 Ankara’da yapılacak. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar listesi https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr ve www.ab.gov.tr internet adreslerinde yayımlanacak olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar