SON DAKİKA

Gevrek,  “Borç 318 milyon TL. Bu borcu ben mi yaptım?”

A- A+

Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı.

Süper Lig’de yaşadığı 5 sezonun ardından 2021-2022 sezonunda 20 puanla son sırada yer alarak, bir alt lige düşen Yeni Malatyaspor’da 2022 yılı yıllık olağan mali genel kurulu  Battalgazi Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula milletvekilleri, belediye başkanı, siyasetçiler,  STK temsilcileri, şehrin kanaat önderleri katılmadı.

İdari ve mali anlamda kötü yönetilmesi, buna bağlı sportif başarısızlıklar ve sonuçta takımın süper ligden düşmesinin yanı sıra, astronomik borç rakamları nedeniyle gündemde bulunan Yeni Malatyaspor'un olağan mali kongresi, divan başkanının 'devrim şehitleri' diye saygı duruşunu anons etmesiyle tartışmalı başlayan genel kurul, aylardır ortalarda gözükmeyen Kulüp Başkanı Adil Gevrek'in istediği doğrultuda sonuçlandı ve Gevrek'in daha önce hiç kimsenin bilmediği hesapları ibra edildi.

Genel kurulda borç tutarının toplamda 355 milyon TL olduğu, varlık ve alacakların düşürülmesi ile toplam borç 318 milyon TL olarak açıklandı.

Yeni Malatyaspor yönetimi, 4 red oya karşı oy çokluğuyla mali açıdan İbra edildi.

Kulübün faaliyet, denetim, divan, sicil, disiplin kurulu raporları okunarak oylamaya sunuldu. Faaliyet, denetim, divan, sicil ve disiplin kurulu raporları kabul edildi.

2022-2023 tahmini bütçe görüşüldü. Tahmini bütçe 175 milyon TL gider, 175 milyon TL gelir olarak açıklandı. Tahmini bütçe kabul edildi.

Kongrede kulübün 2021-2022 sezonu gelir ve gider tablosu 158 milyon 707 milyon lira olarak açıklandı.

-“Tüm sorumluluk bana ait”

Genel kurulun açılışında konuşan Yeni Malatyaspor Başkanı Adli Gevrek, “Evet çok üzgünüm, çok üzgünüz. Taraftarlarımız, hepsi haklarını helal etsinler, hepsinden özür diliyorum. Gerçek Malatyasporlulardan özür diliyorum. Ne olursa olsun,  hatasıyla, matasıyla, öyle oldu, böyle oldu, bu kulübün başkanıysam sorumlusu benim. Bütün sorumluluğu üzerime alıyorum. Bu takım düştü, bu düşmenin sebebi de tabiki ben üstüme alacağım. Sebepleri varmı, etkenleri var mı, onların hepsini burada tek tek tartışırız. Ama ben çıkar sorumluluğu alabilecek kadar, sizin desteklerinizle geldim, siz alkışladınız, sez her şeyde takım şampiyonken benim yanımda oldunuz, takım düşerkende ben bu sorumluluğa sahip çıkmayacak bir kişi değilim. Ama hiçbir zaman takım şampiyon olurken de, UEFA’ya giderken de asla ‘ben’ demedim, ‘Ben yaptım’ demedim, ‘Ben yaptım’ kelimesini kullanmadım. Taraftarımızla, camiamızla, hep beraber birlikte başardık. Varsa bir sıkıntı, sorumlusu, şimdide  ‘Benim diyorum, sorumlusu.” İfadelerini kaydetti.

Malatyaspor'un eski başkan ve kalecisi Erdoğan son yolculuğuna uğurlandı

 -“ 10 milyon Euro’ya bu borcu biz kapatırız”

10 milyon Euro verilmesi durumunda takımın tüm borçlarından kurtulabileceğini belirten Gevrek şöyle devam etti “Evet, dediğim gibi düşebilir, ama bu takım düştüğü gibi de çıkar. Ben inanıyorum. 6 yıl bu kulübü borçsuz götürdük. Taki pandeminin olduğu seneye kadar. Bu kulübün 318 milyon TL borcu var, bunların hepsinin çalışmasını yaptık, elimizde olan varmıklarla, elimizde olan genç oyuncularla, elimizde olan oyuncularla, bu borca baktığınız zaman, bu borç 10 milyon Euro’ya kapanır. 10 milyon Euro’ya bu borcu biz kapatırız, Yeni Malatyaspor olarak. Bunu bir kere altını çizerek söylemek istiyorum.

-“Bu borcu ben mi yaptım değerli arkadaşlar?”

Yeni Maatyaspor’daki borçtan sorumlu olmadığını da belirten Gevrek şöyle konuştu; “Şimdi bu borcun sadece kur farkı 155 milyon, sadece kur farkı. Bu borcu ben mi yaptım değerli arkadaşlar? Ve federasyonun hak edişimiz, bizim sözleşmemiz olan hakkedişimiz 115 milyon, TFF’nin yayın gelirinden kestiği para. Şimdi hepiniz hesap kitap yayan insanlarsınız, açın elinizde telefonlarınız varsa hesaplayın, bu dediğim rakamları toplayın bakayım, ne kadar borç, kim yapmış? Peki bu borcun, bu dediklerim kanıtlımıdır? Bütün Türkiye Cumhuriyetinin bildiği kanıtıdır. Evet çok üzgünüm, şu durumda olmayı Malatyaspor hak etmedi. Ama şunu açıklıkla söylüyorum, buraya gelirken hep düşündüm; vicdanım rahat mı?, benim vicdanım rahat.  Çıkıp dışarda istediğini söyle, hırsız de, farklı de, o de, bu de, ama benim vicdanım rahat. Ben Allah’tan korkan bir insanım. Hatalarım var, eksikliklerim var, ben insanım, ben çalışıyorum, iş yapıyorum, hatada yapıyorum onlarla beraber. Şimdi bunların hepsi var. Benim vicdanım Malatyaspor’daki hakları savunmaktan, vicdanım rahatmı, benim vicdanım rahat. Allah biliyor, bilende biliyor, yakın dostlarımda biliyor. Buradaki delegelerin de bildiğine inanıyorum.  Bugün mali kongre ibrası olacak. Soruyorum, bütün herkese, isterse burada kardeşimde dahil olmak üzere elini vicdanınıza koyun, dediklerime ikna olmuyorsan ibra etme.  Bunu net söylüyorum, eğer sen ikna olmuyorsan, şu anlattıklarımda şüphen varsa elini vicdanına koy ve bütün buradaki herkese söylüyorum, ibra etmesinler, razıyım. Ama hür iradende yap bunu.”

-“Başkan olup da, cebinde para vermeyen hiç kimseyi gördünüz mü?,

Gevrek, “Malatyaspor’a başkan olacağım, diyorsunuz, ama hazır bir tablo istiyorsunuz, böyle bir şey yok. Başkan olacaksınız sorumluluk alacaksınız, her anlamda sorumluluk alacaksınız, cebinde para vermen lazım. Türkiye’de başkan olup da, yönetici olup da cebinde para vermeyen hiç kimseyi gördünüz mü?, Maaş alan kimseyi gördünüz mü? Böyle bir şey yok. “ diye konuştu.

MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ...

Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı. Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı. Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı. Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı. Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı. Süper ligde küme düşerek, önümüzdeki sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün toplam borç 355 milyon, alacak ve varlıklar düşürüldükten sonra  318 milyon TL olarak açıklandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar