SON DAKİKA

Güder, “İhaleye girecek müteahhit bulamıyoruz”

A- A+

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Karakaya Baraj Gölü kenarında 7 kilometrelik sahil şerit yolumuza başladık. Beyazsaray ile Atabey İskelesi arasındaki yolu bu yıl tamamlayacağız. Orada çok güzel bir koy çalışması yapıyoruz” dedi.

 

Basın mensupları ile bir araya gelen Güder, Battalgazi Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgileri paylaştı. Derme Kanalı Projesinin ise müteahhitlerin ihalelere girmemesi nedeniyle geciktiğini belirten Güder,  “6 aydır fiyat istikrarsızlığından dolayı ihaleye girecek müteahhit bulamıyoruz.” Dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in konuşmasında öne çıkan başlıklar şu şekilde:

-“BATTALGAZİ’DE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK DAHA DA ZOR”

-“Belediye Başkanlığı zor, hele Battalgazi’de belediye başkanlığı yapmak daha da zor.  Konutların veya binaların yüzde 60-70’i eski binalardan oluşuyor. Şehri açabileceğimiz yönler çok değil. Şehir Batı’ya gidemiyor, Kuzey’e açılamıyor, Güneyimizin ise Beydağı ile sınırlı olması. Bunlar işlerimizi güçleştiriyor, çalışmalarımızı zorlaştırıyor.

-“KENTSEL DÖNÜŞÜMLER BELEDİYE BAŞKANLARINI KENDİ ATINDA BIRAKIR, EZİLİRLER” DEDİLER

 

-Özellikle Çevreyolu altındaki kentsel dönüşümü başlattık. Hakikaten Kentsel Dönüşümleri başlatmak çok kolay işler değil. Kentsel Dönüşümü başlattığımızda istişare ettiğimiz insanlar, ‘Kentsel Dönüşümler belediye başkanlarını kendi atında bırakır, ezilirler.’ Ama biz şuna inanıyoruz; insanlar arasındaki gelişmişlik farkın ortadan kaldırmamız lazım. Siz bunu kaldırmadığınız sürece toplumda huzur ve güveni tahsis edemezsiniz. Şükürler olsun orada binalarımız yükseliyor.

[caption id="attachment_6648" align="aligncenter" width="936"]Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Karakaya Baraj Gölü kenarında 7 kilometrelik sahil şerit yolumuza başladık. Beyazsaray ile Atabey İskelesi arasındaki yolu bu yıl tamamlayacağız. Orada çok güzel bir koy çalışması yapıyoruz” dedi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Karakaya Baraj Gölü kenarında 7 kilometrelik sahil şerit yolumuza başladık. Beyazsaray ile Atabey İskelesi arasındaki yolu bu yıl tamamlayacağız. Orada çok güzel bir koy çalışması yapıyoruz” dedi.[/caption]

-“FİYAT İSTİKRARSIZLIĞINDAN DOLAYI İHALEYE GİRECEK MÜTEAHHİT BULAMIYORUZ”

-Derme Deresi Projesinde geç kaldık, hakikaten farkındayız.  Ama 6 aydır fiyat istikrarsızlığından dolayı ihaleye girecek müteahhit bulamıyoruz. Müteahhitler girdiklerinde belli bir süre sonra ihaleyi bırakıyorlar. Bugün tekrar bir ihale yaptık.  Fakat bir kişi girdi, ancak fiyatları uygun olmadı. İnşallah bu proje ile o bölgenin çehresini değiştireceğiz.

-“ESKİMALATYA MEYDAN DÜZENLEME İŞİ YAKINDA BAŞLAYACAK”

-Büyükşehir Belediye Başkanıma Eskimalatya’daki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Esikmalatya bizim için bir maden. O madeni işlememiz ve işletmemiz lazım. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Anıtlar Yüksek Kurulu ile çalışmak çok kolay değil. Eskimalatya’da bir meydan düzenlememiz var. Projenin parasını uzun süreçtir çıkartmışız, ama şuanda Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu (Anıtlar Yüksek Kurulu) ile son aşamaya geldik. Eskimalatya’daki tarihi eserlere yakışacak bir meydanı o bölgemize kazandıracağız. Yakın zamanda oradaki çalışma başlayacak.

-“7 KİLOMETRELİK SAHİL ŞERİDİ YOLU ÇALIŞMASI BAŞLATILDI”

-Karakaya Baraj Gölü kenarında 7 kilometrelik sahil şerit yolumuza başladık. Beyazsaray ile Atabey İskelesi arasındaki yolu bu yıl tamamlayacağız. Orada çok güzel bir koy çalışması yapıyoruz. Bu projemizi 2022’de bitireceğiz. Amacımız Malatyalıyı ve dışarıdan gelen misafirlerimizi Karakaya Baraj Gölü ile buluşturmak.

“TERK EDİLEN DEĞİL, TERCİH EDİLEN İLÇE OLACAK”

-Bu çalışmalar Malatya’nın ve Battalgazi’nin katma değerini arttırmış olacak.  Battalgazi terk edilen değil, tercih edilen ilçe olacak. Şehri açacağız, dar makastan kurtaracağız. 3 yıldır uğraşıyoruz, 25 bin dönümlük alanı ancak imara hazır hale getirebildik. Bunlar uzun vadeli işler. “

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar