SON DAKİKA

Gün Malatya'ya sahip çıkma günüdür

Gün Malatya'ya sahip çıkma günüdür
A- A+

Büyük Birlik Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Sedat Alataş,  “31 Mart seçimlerinde hep birlikte yeni bir yola çıkacağız.” dedi.

Alataş, "AK Partili, MHP’li, İyi Partili, Saadet Partili, Yeniden Refah Partili, Demokrat Partili, DEVA Partili, Gelecek Partili ve bütün partili kardeşlerime sesleniyorum, sizler Mayıs seçimlerinde siyasi tercihlerinizi partilerinize olan sevginizi, gittiniz istediğiniz yere oyunuzu kullandınız. Sizin tercihleriniz başımızın üzerinedir, saygı duyuyoruz. Şimdi yeni bir dönem başlıyor, yerel seçimler partiler üstüdür. Bütün Malatyalıların düşüncesi, görüşü, fikri, geçmişi, rengi ne olursa olsun 31 Mart seçimlerinde Malatya’dan yana tercih yapma sorumluluğu ve zorunluluğu vardır. Artık şu Malatya ve Yeşilyurt sokaklarına baktığımızda, bu çaresizliğe baktığımızda artık parti günü değildir. Gün Malatya’ya sahip çıkma günüdür. Bu anlayışla memleketime sahip çıkma adına, Malatya’ya sahip çıkma adına gençlerimiz için, kadınlarımız için bu halka sahip çıkmak adına bu göreve talip oldum” dedi.

Alataş, “Eski yapı stoğumuzun bulunduğu alanlarda kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın depreme dayanıklı yapılarda güven içerisinde ikamet etmesini sağlayacağız. Akabinde yeni rezerv yapı alanları oluşturarak ilçemizin dönüşümünü hızlandıracağız. Ruhsatsız yapıların fen, sanat ve sağlık kurullarına uygun yapıldığının belgelenmesi halinde elektrik, su ve doğalgaz hizmetlerinden faydalandırılmasını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.


BBP Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Sedat Alataş, “Bostanbaşı ve Yakınca mahallelerinde yıkılan yapıların yerine, yerinde dönüşüm kapsamında tekrar yapılacak konutlar için hiçbir vatandaşımızın açıkta kalmayacağı imar planı düzenlemelerini yapacağız. Akabinde Tarihi ve kültürel dokusu olan yapılarımızın rölöve restitüsyon ve restorasyon işlemlerinin hızla tamamlanmasını sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

BÜLTEN

malatyayenises.com

malatyagazete.com
 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar