SON DAKİKA

Gürkan'a CHP'liler destek verdi, oybirliği ile kabul edildi... Malatya Büyükşehir'in bütçesi 10 milyar TL

Türkiye'de büyükşehir belediyeleri içinde oy birliği ile bütçesi kabul edilen tek büyükşehir Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi oldu. Yerel seçim öncesinde bile Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın hazırladığı 2024 yılı bütçesi CHP'li üyelerde destek vererek oy birliği ile kabul edildi. Yerel seçim öncesinde Gürkan'ın muhalefet tarafından da destek görmesi, AK Parti içindeki sahte anketçilerin moralini bozuyor.

Gürkan'a CHP'liler destek verdi, oybirliği ile kabul edildi... Malatya Büyükşehir'in bütçesi 10 milyar TL
A- A+
Reklam

Malatya Büyükşehir Belediyesinin 2024 mali yılı bütçesi 10 milyar TL olarak belirlenirken, bütçeye CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri de destek vererek oy birliği ile kabul edildi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahatin Gürkan'ın bütçesine seçim arefesinde CHP'li üyelerinde destek vermesi dikkat çekti.  

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Vahap Erdem Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesi 2024 Mali Yılı Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu görüşüldü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 mali yılı bütçesi 10 milyar TL olarak kabul edilirken, CHP’nin de tüm üyelerinin destekleriyle oy birliği ile kabul edildi.

CHP Malatya Büyükşehir Meclis Üyesi Günnur Tabel, “Hayırlı olsun. Malatya’mıza iyi hizmetler yapılır. Depreminin yaralarının biran önce sarılmasına katkı sunmaları için destek verdik.” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantılarının ise 13 Aralık 2023 Çarşamba günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar