SON DAKİKA

Hafif raylı sistem için ilk etap Kışla-MAŞTİ arası

Hafif raylı sistem için ilk etap Kışla-MAŞTİ arası
A- A+

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, yeni dönemde Malatya’ya kazandırmak istedikleri projelerden birisinin Kışla Caddesi ile MAŞTİ arasında Hafif Raylı Sistem kurmak olduğunu, ardından bu güzergahı İkizce bölgesine uzatmak olduğunu kaydetti.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er,  ERTV’de yayınlanan ER Meydanı’na programına katılarak gündeme ve projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

-“MAŞTİ’ye kadar hafif raylı sistemi düşünüyoruz” 

Kışla Caddesinden başlatılan yol genişletme proje çalışmalarının İnönü Caddesi üzerinden Sıtmapınarına kadar yol genişletileceğini belirterek, “Bizim en büyük projemiz şehrin ayağa kalkmasıdır. İlk etap da kısmet olursa Kışla Caddesinden MAŞTİ’ye kadar hafif raylı sistemi düşünüyoruz. Projelerimizden bir tanesi. Şehir ikizce bölgesine doğru gelişecek. İkizce bölgesi içinde hafif raylı sistemi planlıyoruz. İkizce raylı sistem gidince Beylerderesine bir köprü ihtiyacı olacak.” dedi.

-“Bostanbaşı bölgesi için seçimden sonra çalışmaları hemen başlatacağız”

Sami Er, vatandaşın sorun ve taleplerini en kısa sürede ve en hızlı şekilde ulaştırma ve cevap alabilmesi için İlk adım büroları kuracaklarını da kaydetti. 

Güçlendirme projeleri içinde alt yapı çalışmalarını şimdiden başlattıklarını ve seçimlerden sonar ilçe belediyeleri ile koordinasyon ve işbirliği içinde vatandaşın bu sorununu çözeceklerini belirten Er, Bostanbaşı bölgesi için ise göreve gelmeleri halinde ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında bunun yasal kararlarını alacaklarını ve bu bölgede özel firmaların inşaat çalışmalarına başlamasının önüne açacaklarını ifade etti. 

-“Benim adaylığımda şunun bunun hiç kimsenin payı yok”

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, “Benim adaylığımda şunun bunun hiç kimsenin payı yok. Benim adaylık kimseye diyet borcum yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız beni aday göstermiştir. Benim adaylık konusunda Sayın Cumhurbaşkanımıza diyet borcum vardır, bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızı mahcup etmemek için Malatyalılara hizmet edeceğim. Malatya’yı istişare kültürü ile yöneteceğiz.” dedi. 

-“Denize düştük, ama yüzmeyi iyi biliyorum”

Er, “Geldiğimde bir saha çalışması yaptık. Dolaşan anketler afaki şeyler. AK Parti ve Cumhur İttifakı Malatya’da geçmişte aldığı oyun üzerine çıkacak. Kesinlikle daha önceki aldığımız oyun üzerinden oy alacağız. Benim 30 yıllık bir belediye geçmişim var. Malatyalılar, benim TOKİ ve Emlak Konut konusundaki tecrübelerimi biliyor. Vatandaşımız benim TOKİ’ci olduğumu biliyor ve bana bundan dolayı bir güvenleri var. Denize düştük, ama yüzmeyi iyi biliyorum. Malatya’yı eski günlerinden daha iyi bir zemine taşıyacağız. Vatandaşımız bana güvensin, hiçbir tereddütleri olmasın.” diye konuştu.

-“Malatya’nın en büyük kütüphanesini Büyükşehirin altına kuracağız”

Gençlik ve Spor Dairesini kuracaklarını ve şehrin bir çok noktasında gençleri spora yönlendirme adına çalışmalara ağırlık vereceklerini belirten Sami Er, “Büyükşehir Belediyesinin en altındaki boş olan alanı bir kütüphane yapmayı hedefliyoruz. Malatya’nın en büyük  kütüphanesi büyükşehirin altına yapacağız ve 7/24 saat açık kalacak. Burada 3 öğün çorba ve sınırsız içecek ikramı olacak.” dedi, Er, bunu kırsal kesimler dahil, tüm ilçelerde kenar mahallerde yaygınlaştıracaklarını da kaydetti.

Amatör futbol kulüplerine çok ciddi katkılar kuracaklarını belirten Sami Er, Su sporları merkezi kuracaklarını da kaydetti. Sami Er, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaparken Malatyaspor’da 6 ay yönetimde bulunmasından dolayı maaşına 3’kez icra geldiğini de hatırlattı. 

-Camilerin altına çok amaçlı salonlar yapılacak 

Sami Er, Malatya’da 300’e yakın yeni caminin yapılması gerektiğini belirterek, bu konuda hayırseverlerden destek beklediklerini, yeni yapılacak camilerin altına çok amaçlı mahalle sakinlerince kullanılabilecek salonların yapılmasını da planladıklarını kaydetti. Er, hayırseverleri ayrıca okul yapmaya da davet etti.

Sami Er, mahallelere, mahale sakinlerinin çok amaçlı kullanabilecekleri salonları yapmayı da planladıklarını da kaydetti. 

Er, projeleri arasında sabit semt pazarlarının yapılmasının bulunduğunu da aktardı.

Er, sanayicilere yönelik yapacakları çalışmaların olduğunu da belirtti.  

Sami Er, “Dedikodulara kulaklarımızı tıkayacağız, önümüze bakacağız.” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar